مشاور حقوقی بنیانگذار پایگاه افشاگر ویکی‌لیکس اعلام کرد جولین آسانژ ممکن است به سبب اتهاماتی که آمریکا علیه او مطرح کرده است، به ۴۵ سال زندان محکوم شود. به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم جفری رابرتسون، مشاور حقوقی بنیانگذار پایگاه افشاگر ویکی‌لیکس در مصاحبه با این شبکه گفت آمریکا اتهام‌هایی علیه جولین آسانژ، بنیانگذار این […]

مشاور حقوقی بنیانگذار پایگاه افشاگر ویکی‌لیکس اعلام کرد جولین آسانژ ممکن است به سبب اتهاماتی که آمریکا علیه او مطرح کرده است، به ۴۵ سال زندان محکوم شود.

به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم جفری رابرتسون، مشاور حقوقی بنیانگذار پایگاه افشاگر ویکی‌لیکس در مصاحبه با این شبکه گفت آمریکا اتهام‌هایی علیه جولین آسانژ، بنیانگذار این سایت، تدارک دیده است که مجازات آن ۴۵ سال حبس است.
او گفت: «آمریکا آسانژ را تحت تعقیب قرار داده و اتهام‌هایی برای وی تدارک دیده است که مجازات آن به چهل و پنج سال زندان می‌رسد. بهانه ترامپ این است که متمم اول قانون اساسی آمریکا که از روزنامه‌نگاران حمایت می‌کند، فقط شامل حال روزنامه‌نگاران آمریکایی می‌شود و هیچ روزنامه‌نگار خارجی را شامل نمی‌شود؛ حتی اگر این روزنامه‌نگار به نفع آمریکا فعالیت کند. جیم گودل، وکیل نیویورک تایمز، گفت پرونده آسانژ مهم‌ترین مسئله در موضوع آزادی مطبوعات از زمان پرونده پنتاگون به شمار می‌آید.»

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران