استاندار کرمان گفت: تعداد کشور‌های شرکت کننده در جشنواره گلیم و پسته از ۱۰ به ۱۵ کشور افزایش یافت. محمد جواد فدایی استاندار کرمان در سومین جلسه برنامه ریزی جشنواره گلیم وپسته در حضور نماینده مردم سیرجان وبردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت: جشنواره گلیم و پسته ۸تا۱۰آبانماه در سیرجان، رفسنجان و کرمان با حضور […]

استاندار کرمان گفت: تعداد کشور‌های شرکت کننده در جشنواره گلیم و پسته از ۱۰ به ۱۵ کشور افزایش یافت.

محمد جواد فدایی استاندار کرمان در سومین جلسه برنامه ریزی جشنواره گلیم وپسته در حضور نماینده مردم سیرجان وبردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت: جشنواره گلیم و پسته ۸تا۱۰آبانماه در سیرجان، رفسنجان و کرمان با حضور سفرا و رایزن‌های اقتصادی ۱۵ کشور برگزار می‌شود.

او افزود: تاکنون سفرا و رایزن‌های اقتصادی از کشور‌های قرقیزستان، افغانستان، عراق، اتریش، بلاروس، دانمارک، آفریقای جنوبی، گرجستان، قزاقستان، روسیه، ونزوئلا، تاجیکستان، بلژیک، کره شمالی و پاکستان برای حضور در جشنواره گلیم و پسته اعلام آمادگی کرده اند.

محمد صادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار کرمان نیزدر این جلسه، اظهارکرد: برگزاری جشنواره در رونق گردشگری ومعرفی جاذبه‌های استان در سطح بین المللی بسیار موثر است.

او با ابراز خرسندی از نحوه برنامه ریزی این جشنواره، تصریح کرد: نظم، برنامه ریزی ورعایت اصول دیپلماتیک در برنامه‌های جشنواره که با حضور سفرا ورایزن‌های اقتصادی که تقریب ۱۵ کشور برگزار می شود، از موارد مهم این جشنواره است.

او از برگزاری جلسات دیگری در روزهای آتی برای هماهنگی در نحوه برگزاری این جشنواره بزرگ خبرداد.