مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان گفت: ۴ درصد از مالیات را مشاغل، کسبه و بازار می پردازند و مابقی مربوط به سایر شرکت ها، ارث و نقل و انتقالات است. محمد سلمانی امروز ۲۷ تیرماه در نشست علمی تخصصی “مالیات عادلانه؛ بستر رونق تولید” در کرمان اظهار کرد: معتقدیم باید عدالت مالیاتی رعایت شود و […]

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان گفت: ۴ درصد از مالیات را مشاغل، کسبه و بازار می پردازند و مابقی مربوط به سایر شرکت ها، ارث و نقل و انتقالات است.

محمد سلمانی امروز ۲۷ تیرماه در نشست علمی تخصصی “مالیات عادلانه؛ بستر رونق تولید” در کرمان اظهار کرد: معتقدیم باید عدالت مالیاتی رعایت شود و گرفتن مالیات به هر قیمتی نباشد.

وی با اشاره به اینکه باید قوانین مالیاتی شفاف و یکسان باشد تا بتوانیم قوانین مالیاتی را کامل اجرا کنیم، افزود: باید رابطه منطقی دو طرفه بین مردم و دولت وجود داشته باشد و در این راستا سال‌هاست طرح خوداظهاری را داریم.

سلمانی تصریح کرد: سال گذشته افزایش زیادی در خوداظهاری داشتیم و رتبه دوم کشور را کسب کردیم که از ۷۴ هزار پرونده مشاغل ۶۲ هزار مورد از تبصره ۱۰۰ استفاده کرده اند.

وی با اشاره به فعالیت گروهی در اداره کل مالیاتی استان کرمان در زمینه جلوگیری از فرار مالیاتی گفت: به دنبال گسترش پایه های مالیاتی هستیم و این نیست که مالیات سال قبل را افزایش بدهیم و براساس رسیدگی به دفاتر این کار صورت می گیرد.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان گفت: ما سعی در رعایت عدالت و تعامل با اصناف، بازاریان و شرکت ها داریم.

وی افزود: مالیاتی که در استان کرمان وصول می کنیم، ۶۲ درصد مربوط به شرکت‌هاست که بیش از ۹۰ درصد مربوط به چند شرکت اقتصادی بزرگ در استان است.

سلمانی اظهار کرد: ۴ درصد از مالیات را مشاغل، کسبه و بازار می پردازند و مابقی مربوط به سایر شرکت ها، ارث و نقل و انتقالات است.

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

  • منبع خبر : ایسنا