بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گهران سیرجان به ظرفیت ۱۶۰ مگاوت، با حضور رئیس جمهور و وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید. همزمان با سفر رئیس جمهور به سیرجان،‌ بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گهران با راندمان ۴۹٫۵ درصد افتتاح شد. با بهره‌برداری از بخش بخار نیروگاه گهران که ۱۴۰ میلیون یورو اعتبار برای احداث آن […]

بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گهران سیرجان به ظرفیت ۱۶۰ مگاوت، با حضور رئیس جمهور و وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.
همزمان با سفر رئیس جمهور به سیرجان،‌ بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گهران با راندمان ۴۹٫۵ درصد افتتاح شد.
با بهره‌برداری از بخش بخار نیروگاه گهران که ۱۴۰ میلیون یورو اعتبار برای احداث آن هزینه شده است، ‌ظرفیت این نیروگاه به ۴۹۲ مگاوات افزایش یافت.
احداث بخش بخار نیروگاه گهران با تلاش ۷۰۰ نفر از کارکنان بومی منطقه طی ۱۲ ماه صورت گرفته است که رکوردی بی‌نظیر در زمینه ساخت بخش بخار نیروگاه‌های سیکل ترکیبی محسوب می‌شود.
این نیروگاه زمینه اشتغال‌زایی ۶۰ نفر به‌طور مستقیم و ۱۰۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم در سیرجان را فراهم کرده است. بخش گاز این نیروگاه نیز به ظرفیت ۳۳۲ مگاوات و ۳۴ درصد راندمان توسط رضا اردکانیان در سال ۱۳۹۶ افتتاح شده است.
در دولت دوازدهم و در سال ۱۳۹۸،‌ این سومین نیروگاهی است که توسط رئیس جمهور شخصا افتتاح می‌شود که نشان از اهمیت نیروگاه‌های حرارتی در دولت تدبیر و امید دارد.
شایان ذکر است، هزینه ساخت این نیروگاه بالغ بر ۲۸۰ میلیون یورو تماما توسط شرکت سرمایه‌گذاری شرکت گهر انرژی سیرجان تأمین شده است.

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید: