معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمان اعلام کرد: از امروز الکل بین داروخانه‌های سطح شهر کرمان توزیع خواهد شد تا داروخانه‌ها بتوانند محلول ضد عفونی کننده بسازند و در اختیار مردم قرار دهند. علی اسدی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص کمبود محلول های ضد عفونی کننده در استان کرمان گفت: هم‌اکنون در […]

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمان اعلام کرد: از امروز الکل بین داروخانه‌های سطح شهر کرمان توزیع خواهد شد تا داروخانه‌ها بتوانند محلول ضد عفونی کننده بسازند و در اختیار مردم قرار دهند.

علی اسدی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص کمبود محلول های ضد عفونی کننده در استان کرمان گفت: هم‌اکنون در حال توزیع محلول های ضد عفونی کننده در داروخانه‌های سطح شهر کرمان هستیم.

وی در خصوص برخی اظهارات مطرح شده از سوی برخی توزیع کنندگان مایع ضد عفونی کننده و ماسک در کرمان مبنی براینکه چون کرمان وضعیتش به لحاظ شیوع کرونا سفید است، استان کرمان این اقلام بهداشتی را به استان‌های دیگر ارسال کرده است، عنوان کرد: این موضوع را کاملا تکذیب می‌کنیم هرچند وضعیت استان کرمان سفید است اما مشخص نیست که فردا چه اتفاقی رخ خواهد داد و حتی ما درحال واردات این اقلام را از سایر استان‌های کشور هستیم به‌طور مثال در روزهای گذشته محلول ضد عفونی‌کننده دست از مشهد وارد کرمان شده است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمان اعلام کرد: الکل بین داروخانه‌های سطح شهر کرمان توزیع خواهد شد تا داروخانه‌ها بتوانند محلول ضد عفونی کننده بسازند و در اختیار مردم قرار دهند.

وی با اشاره به نگرانی بی‌مورد مردم در خصوص ماسک بیان کرد: استفاده از ماسک برای مردم سطح شهر الزامی نیست و تنها بیماران، مراقبین از بیماران و کادرهای درمان که با بیماران کرونایی ارتباط دارند، نیازمند استفاده از ماسک هستند.

اسدی‌پور با تاکید برآنکه در استان کرمان هیچ کمبود دارویی وجود ندارد، توصیه کرد: بهترین راه پیشگیری از بیماری کرونا، رعایت بهداشت فردی و عمومی است.

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

  • منبع خبر : ایسنا