فرمانده انتظامی سيرجان از كشف 24 فقره سرقت و دستگيری 14 نفر سارق طی 72 ساعت گذشته خبر داد. محمدرضا ایران‌نژاد اظهار داشت: در اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم‌خیز در شهرستان سیرجان، موضوع شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

فرمانده انتظامی سیرجان افزود: ماموران با گشت‌زنی محسوس و نامحسوس در سطح حوزه استحفاظی ۱۴ نفر سارق را شناسایی و آنها را دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه سارقان به ۶ فقره سرقت داخل خودرو، یک فقره سرقت موتورسیکلت، پنج فقره سرقت منزل و چهار فقره سرقت اماکن خصوصی و دو فقره اتومبیل و ۶ فقره سایر سرقت‌ها اعتراف کردند.

ایران‌نژاد تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه سارقان لوازم و وسایل جهت باز کردن قفل، وسایل و قطعات داخل خودرو، و تعدادی مدارک شناسایی مربوط به افراد مالباخته کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی سیرجان با بیان اینکه تحقیق از سارقان برای کشف سایر سرقت‌های احتمالی ادامه دارد، اظهار داشت: مشارکت شهروندان نقش مهمی در پیشگیری از سرقت دارد و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک می‌توانند مراتب را در اسرع  وقت از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.