معاون عمرانی فرماندار بافت گفت: طرح هادی برای ۶۰ روستای فاقد دهیاری با اعتبار ۷۱۰ میلیون تومان تا سه ماه آینده اجرا می شود. منصور شهابی نژاد صبح سه شنبه در جلسه بازآفرینی بافت های فرسوده و حاشیه نشینی اظهار داشت: بر طبق بخشنامه موقوفات باید به شهرداری ها و دهیاری ها عوارض بدهند و […]

معاون عمرانی فرماندار بافت گفت: طرح هادی برای ۶۰ روستای فاقد دهیاری با اعتبار ۷۱۰ میلیون تومان تا سه ماه آینده اجرا می شود.

منصور شهابی نژاد صبح سه شنبه در جلسه بازآفرینی بافت های فرسوده و حاشیه نشینی اظهار داشت: بر طبق بخشنامه موقوفات باید به شهرداری ها و دهیاری ها عوارض بدهند و از ظرفیت معافیت های عوارض شهری برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی استفاده شود.

وی گفت: کارگروهی برای جذب سرمایه بهسازی و مقاوم سازی منازل روستایی تشکیل شود، طرح هادی برای ۶۰ روستای فاقد دهیاری با اعتبار ۷۱۰ میلیون تومان تا سه ماه آینده انجام می شود.

در ادامه جلسه محمد عزت آبادی رییس اداره مسکن و شهرسازی شهرستان بافت گفت: پنج محل در شهر بافت برای بازآفرینی مشخص شده است که یکی آنها را به عنوان پایلوت برای انجام مرمت و پیاده رو سازی معرفی کرد.

در ادامه جلسه شیبانی شهردار بزنجان گفت: با توجه به اینکه مسئولان استان گفتند که بازآفرینی جمعیت شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر انجام نمی شود بازآفرینی شامل شهر بزنجان نمی شود در صورتی که در قانون اسمی از جمعیت شهر برای بازآفرینی نبرده است.

بهنام سلاجقه رییس بنیاد مسکن شهرستان بافت با بیان اینکه ۵۵ درصد منازل مسکونی روستایی مقاوم است در ادامه جلسه گفت: ۲۰۰ هزار ساخت و ساز جدید برای بهسازی و مقاوم سازی در کشور دیده شده است که ۱۵ هزار واحد سهمیه استان کرمان است و از ۱۰۰ سهمیه اولیه شهرستان تا الان ۲۰ نفر به بانک معرفی شده اند.

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

  • منبع خبر : مهر