استاندار کرمان گفت: استانداری و مدیران دستگاه های اجرایی در استان کرمان باید پاسخگوی خبرنگاران باشند. محمدجواد فدایی یکشنبه شب در نشست هم اندیشی مدیران رسانه های استان کرمان با اشاره به نقش رسانه ها در اطلاع رسانی، اعتلای فرهنگ جامعه، ایجاد ارتباط خوب بین مسئولان و مردم و انعکاس مسائل و مشکلات مردم اظهار […]

استاندار کرمان گفت: استانداری و مدیران دستگاه های اجرایی در استان کرمان باید پاسخگوی خبرنگاران باشند.

محمدجواد فدایی یکشنبه شب در نشست هم اندیشی مدیران رسانه های استان کرمان با اشاره به نقش رسانه ها در اطلاع رسانی، اعتلای فرهنگ جامعه، ایجاد ارتباط خوب بین مسئولان و مردم و انعکاس مسائل و مشکلات مردم اظهار کرد: این ارتباط ایجاد شده منجر به برنامه ریزی های بهتر و ایجاد اعتماد شده است.

وی در خصوص حمایت از مطبوعات، مشکلات ملی و کاغذ گفت: مساله کاغذ بحث ملی بوده و استانی نیست، این مساله در حیطه مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد است اما پی گیری های لازم در این خصوص از سوی استانداری انجام می شود.

فدایی در زمینه پاسخگو بودن مسئولان به رسانه ها عنوان کرد: استانداری و مدیران دستگاه های اجرایی باید پاسخگوی خبرنگاران باشند و نشست های خبری برگزار شود.

استاندار کرمان از ایجاد بستر لازم برای پاسخگویی مسئولان به خبرنگاران در شورای اداری استان کرمان خبر داد و بیان کرد: باید مرز بین انتقاد و تمسخر در رسانه ها مشخص باشد.

فدایی با اشاره به اینکه محبوبیت و منفور شدن نباید در امور ملاک قرار گیرد، گفت: مهم این است که کارها به درستی انجام شود و انسان باید آنچه در توان دارد برای انجام امور به کار گیرد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه از انتقاد استقبال می کنیم، افزود: همه جلسات باید منتج به تصیم شده و مکتوب و مستندسازی شود.

وی با اشاره به اینکه انتظارات رسانه ها به حق بوده و ما به رسانه های قوی نیاز داریم، گفت: از سوی دیگر توقع داریم مطبوعات صادقانه در جهت مدیریت استان و بهبود کارها حرکت کنند.

فدایی با بیان این مطلب که مطالبه گری باید مبنای کارشناسی داشته باشد، افزود: در غیر این صورت مطالبه گری نتیجه بخش نخواهد بود. مطالبه گری به معنای انعکاس نیازها و مشکلات مردم است.

استاندار کرمان در خصوص شیوه برخورد با مدیران استانی گفت: در صورت نیاز در ابتدا به مدیری که نیاز به اصلاح عملکردش داشته باشد تذکر داده می شود و در صورت بی اثر بودن در گام بعد مساله تعویض آن مدیر مطرح می شود.

وی با اشاره به اینکه وزارتخانه ها به راحتی مدیر مجموعه خود را تعویض نمی کنند، افزود: موفقیت هر سیستمی به همکارانش و کارآرایی آنها بستگی دارد.

فدایی در خصوص سفرهای مسئولان کشوری به استان کرمان عنوان کرد: برخی از رفت و آمد مسئولان به استان ها جزو وظیفه آنهاست.

استاندار کرمان گفت: اعتباراتی که امسال در سفرهای مسئولان کشوری به استان کرمان گرفته ایم ارقامی معجزه آوری است و این سفرها تاثیرات مهمی داشته اند.

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید: