4
وزیر ارتباطات:

موانع اجرای طرح نسخه الکترونیکی شناسایی و رفع شود

  • کد خبر : 3944
  • ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
موانع اجرای طرح نسخه الکترونیکی شناسایی و رفع شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر لزوم شناسایی و رفع موانع اجرای طرح نسخه الکترونیکی تاکید کرد. محمدجواد آذری‌جهرمی صبح پنجشنبه در کارگروه سلامت استان کرمان بیان داشت: مشکلات موجود در مسیر اجرای طرح نسخه الکترونیکی بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید حل شود. وی افزود: این […]

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر لزوم شناسایی و رفع موانع اجرای طرح نسخه الکترونیکی تاکید کرد.

محمدجواد آذری‌جهرمی صبح پنجشنبه در کارگروه سلامت استان کرمان بیان داشت: مشکلات موجود در مسیر اجرای طرح نسخه الکترونیکی بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید حل شود.

وی افزود: این طرح باید از یک درگاه واحد توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بیمه سلامت ایجاد شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اجرای طرح نسخه الکترونیک در کرمان نشان دهنده عزم جدی و مدیریت جهادی در این حوزه است.

آذری جهرمی ادامه داد: زمانی این طرح موفق خواهد شد که اتصال بین تأمین اجتماعی و بیمه سلامت برقرار شود و تا حدودی این اتصال ایجاد شده است و باید با سایر واحدها نیز ارتباط حاصل شود.

وی یادآور شد: مشکلات ارتباطی طرح نسخه الکترونیکی را اعلام کنید تا در راستای مرتفع کردن آن‌ها اقدام شود.

وزیر ارتباطات و فناوری گفت: محدودیت‌های ارائه خدمات دیتا در استان کرمان باید بررسی شود تا درصدد حل مشکلات پیش روی این طرح اقدام کنیم.

وی افزود: در عرصه خدمات نرم‌افزار لازم است تا رقابت باز باشد؛ اگر این کار انحصاری شود به معنای وجود رانت و فساد است که باید جلوی آن گرفته شود.

آذری‌جهرمی تصریح کرد: دولت الکترونیکی به مقابله با فساد می‌آید نه ایجاد فساد؛ دولت الکترونیکی باید خدمات الکترونیکی را به صورت رقابتی به همه ارائه کند.

وی افزود: وقتی صحبت از یکپارچگی نرم‌افزارها به میان می‌آید هر کدام از دستگاه‌ها درصدد اجرایی کردن نرم‌افزارهای خود هستند که در این راستا چندین سامانه با چندین بانک و زیر ساخت ایجاد می‌شود.

آذری‌جهرمی ادامه داد: نرم‌افزار بیمه سلامت متعلق به این سازمان است، مسئول خوشه سلامت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است، استانداردسازی بین دستگاهی در شورای ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده و همه کمک خواهیم کرد تا استاندارد تبادل ارتباطات بین این موارد انجام گیرد و در این خصوص فرق نمی‌کند که بیمه تأمین اجتماعی یا هر بیمه دیگری باشد.

پوشش ۸۰ درصدی روستاها در زمینه خدمات الکترونیک پایه

آذری‌جهرمی گفت: در برنامه ششم توسعه کشور، دولت تکلیف کرده که چهار خدمت الکترونیکی پایه شامل امکانات فراهم‌سازی ارتباطی برای دهیاری‌ها، خانه بهداشت و سلامت، بانکداری با پست بانک و آموزش و پرورش است را به خانواده‌ها ارائه کنند که تاکنون در ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار در کشور ارائه شده و در حال حاضر ۱۰۰ درصد شهرهای ما تحت پوشش اینترنت هستند و مشکلی وجود ندارد.

وی مشکل اصلی دولت الکترونیکی را مشکل اراده و هماهنگی بیان کرد و افزود: در دولت الکترونیکی مشکل اتصال و استاندارد نیست؛ این سیستم باید یکپارچه شود در دولت الکترونیک حرف معنا نمی‌دهد و مردم باید آن را در عمل مشاهده کنند.

آذری‌جهرمی ابراز داشت: سیاست دولت الکترونیک بر این است که بر اساس توانمندی استان‌ها و متناسب با تقاضا و فرهنگ مردم سیستم‌هایمان را سفارشی کنیم تا برای مردم استفاده از آن‌ها آسان‌تر باشد که در این خصوص زنجیره آماده است.

وی یادآور شد: رئیس جمهور تاکید کردند که امسال موضوع طرح سلامت الکترونیک پایان یابد و هر ماه یک پروژه ملموس برای مردم انجام گیرد.

آذری جهرمی افزود: تا پایان سال ۹۸ تلاش خواهیم کرد «ساب‌سیستم‌ها» را در کشور گسترش دهیم.

وی بیان داشت: به دلیل گستردگی سیستم‌های وزارت بهداشت به نظر نمی‌رسد تا پایان سال جاری بتوان همه قسمت‌ها را الکترونیکی کنیم.

وی با اشاره به اینکه نیازمند تعاملات بین دستگاه‌ها هستیم، افزود: این طرح را می‌توان به نقاط دیگر تعمیم داد لذا مهندسی اجتماعی و پیاده‌سازی خوبی انجام شده است.

لینک کوتاه : http://sirjannews.ir/?p=3944
  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.