مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با بیان اینکه در سال ۹۷ بیش از ۲۱ هزار و ۸۰۵ مورد ازدواج به ثبت رسیده است، گفت: این تعداد در مقایسه با سال ۹۶ با آمار (۲۳ هزار و ۹۶۹مورد)، ۱۲ درصد کاهش و طلاق یک درصد رشد داشته است. رضا طالبی زاده در دیدار با […]

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با بیان اینکه در سال ۹۷ بیش از ۲۱ هزار و ۸۰۵ مورد ازدواج به ثبت رسیده است، گفت: این تعداد در مقایسه با سال ۹۶ با آمار (۲۳ هزار و ۹۶۹مورد)، ۱۲ درصد کاهش و طلاق یک درصد رشد داشته است.
رضا طالبی زاده در دیدار با استاندار کرمان در گزارشی با بیان اینکه طرح کاداستر توانسته است اختلافات مرزی را برطرف کند، افزود: کاداستر از طرح های پیشگیرانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حوزه مبارزه با زمین خواری و نیز افزایش دقت نقشه های ثبتی و تصویب و اجرایی کردن قانون جامع حدنگار است که اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در اجرای این طرح در کشور پیشگام بوده است.
طالبی زاده با تشریح چگونگی خدمات رسانی و کسب رتبه های این اداره کل در کشور، یادآور شد: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در زمینه تثبیت اراضی ملی، برای چهارمین سال پی در پی رتبه برتر کشوری را به دست آورده است.
وی با تاکید بر اینکه از مجموع ۱۷ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار اراضی دولتی در استان کرمان، ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار تثبیت مالکیت اراضی ملی و دولتی صورت گرفته و سند تک برگ صادر شده است، اظهار کرد: در جنوب استان کرمان نیز تاکنون ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار تثبیت مالکیت اراضی ملی و دولتی انجام شده و از مجموع ۱۳۵ میلیون هکتار اراضی دولتی در کشور، ۴۲ میلیون هکتار تثبیت مالکیت اراضی ملی و دولتی شده که بخش عمده ای از این آمار مربوط به استان کرمان است.
طالبی زاده به نقش مهم پرونده ها و اوراق ثبتی در دفاع از حقوق مالکانه دولت و مردم اشاره و خاطرنشان کرد : ۸۰ درصد اوراق و پرونده های ثبتی استان ترمیم ، اسکن و با حذف گردش فیزیکی پرونده، از بسیاری تخلفات، جعل و سرقت پرونده های ثبتی پیشگیری شده است.
وی با اشاره به بهره برداری از ۳ ساختمان جدید کرمان، سیرجان و رفسنجان در کمتر از ۲۰ ماه در سال گذشته با هدف تسهیل روند خدمت رسانی به مردم، گفت: با احداث ساختمان های جدید و مستحکم، پرونده های ثبتی از خطر حوادثی مانند سیل و زلزله در امان خواهند بود.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان درباره اسناد سردفتران و ثبت شرکت ها، یادآور شد: ۲۰۹ دفترخانه اسناد رسمی، ۱۲۰ دفترخانه ازدواج و ۳۸ دفترخانه طلاق در استان مشغول خدمت رسانی به مردم هستند و اسناد متعددی به وسیله این دفاتر صادر می شود.
طالبی زاده با بیان اینکه در سال ۹۷ بیش از ۲۱ هزار و ۸۰۵ مورد ازدواج به ثبت رسیده است، گفت: این تعداد در مقایسه با سال ۹۶ با آمار (۲۳ هزار و ۹۶۹مورد)، ۱۲ درصد کاهش و طلاق یک درصد رشد داشته است.
 مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از رشد ۸۳ درصدی میزان وصول مطالبات بانک های استان در یکسال گذشته نسبت به سال ۹۶ خبر داد و افزود: طی یکسال گذشته در استان کرمان ۴۲ هزار شرکت دولتی و خصوصی به ثبت رسیده که این آمار در سال ۹۷ در مقایسه با سال ۹۶ ، رشد ۶ درصدی داشته است.

  • منبع خبر : ایسنا