سه شنبه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۶
»   آخرین خبرها, اخبار مهم, خبر داغ, سیرجان  »   اختصاص هزار و 400 میلیارد ریال تسهیلات به رونق تولید استان در سال جاری
13 بازدید
۲۰ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۷:۵۲

بازدید رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان از بخش‌های صنعتی و تولیدی سیرجان؛

اختصاص هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به رونق تولید استان در سال جاری

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در حاشیه بازدید از بخش‌های صنعتی و تولیدی منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، شرکت معدنی سنگ آهن گل‌گهر و برخی واحدهای شهرک‌های صنعتی سیرجان گفت: با نگاه به فرآیند رونق تولید در سال جاری این مبلغ برای برای رونق، بازسازی و تکمیل واحدهای صنعتی و معدنی قرار می‌گیرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در حاشیه بازدید از بخش‌های صنعتی و تولیدی منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، شرکت معدنی سنگ آهن گل‌گهر و برخی واحدهای شهرک‌های صنعتی سیرجان گفت: با نگاه به فرآیند رونق تولید در سال جاری این مبلغ برای برای رونق، بازسازی و تکمیل واحدهای صنعتی و معدنی قرار می‌گیرد و در راستای فعالیت بیشتر،  گردش مالی معادن و شرکت‌های بزرگ فعال در این استان تفویض اختیار به دفاتر مالیاتی این شرکت‌ها داده شده که این تفویض اختیار تحت نظارت شورای عالی معادن استان منجر به رونق تولید واحدهای پایین دست می‌شود.

مهدی حسینی نژاد افزود: در راستای مثلث توسعه اقتصادی استان هم ۵۰ طرح و پروژه صنعتی و معدنی را تعریف کرده‌ایم که ۷طرح ملی، ۱۰طرح پیشنهادی سازمان و ۳۳ طرح مربوط به توسعه اقتصادی در استان است.

وی گفت: شورای مشورتی استان از ظرفیت صنایع بزرگ همانند سنگ آهن گل‌گهر، مس سرچشمه و زغال سنگ برای توسعه واحدهای کوچکتر صنعتی و معدنی در زمینه تامین قطعات اولیه استفاده می‌کند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان اضافه کرد: در کنار این حمایت از واحدهای کوچک صنعتی استان تولید محصولات دانش بنیان نیز از اصول برنامه‌ریزی ماست که در سیرجان یکی از واحدها در سال گذشته برای اولین بار موفق شد میزان صادرات خود را در سال گذشته به بالای ۴۳۰ میلیون دلار صادرات برساند و تراز تجاری را در استان تثبیت کرد.

حسینی نژاد گفت: علاوه بر این متوسط کالاهای صادراتی هم تا ۸۰۰ دلار افزایش پیدا کرده که با همین تولید محصولات دانش بنیان می‌توانیم در طرح‌های اقتصاد مقاومتی موفق‌تر عمل کنیم و در همین راستا ارتباط بین صنعت و معدن و دانشگاه هم تقویت شود.

وی از اشتغال ۶۰ هزار نفر در بخش صنعت و ۲۰ هزار نفر در بخش معدن استان خبرداد و گفت: با اتمام پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در دست اجرا که با ۳۶۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در حال اجرا است و برای ۱۷هزار نفر دیگر تا سال ۱۳۹۸ اشتغال ایجاد می‌شود که در حال حاضر ۱۴۵۰ واحد صنعتی و ۳۸۰ واحد معدنی پروانه بهره‌برداری دارند و فعال هستند.

گفتنی است بر اساس اعلام آقای محمدرضا خواجویی رییس اداره صنعت معدن و تجارت سیرجان، در این شهرستان قریب به ۳۰۰  واحد صنعتی و معدنی دارای پروانه فعالیت هستند که بیش از ۱۲ هزار نفر در این واحدها مشغول به کار هستند.

مطالب مرتبط:

گزارش تصویری اولین برف زمستانی سیرجان در سال ۹۶

گزارش تصویری اولین برف زمستانی سیرجان در سال ۹۶

گزارش تصویری از حضور گسترده مردم سیرجان در پای صندوق‌های رای گزارش تصویری از شلوغی شعب اخذ رای سیرجان در دقایق پایانی گزارش تصویری از شلوغی شعب اخذ رای سیرجان در دقایق پایانی گزارش تصویری از فعالیت ستاد حامیان حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در سیرجان
تازه‌های عکس
 • آخرین خبرها

 • اوقات شرعی

 • آب و هوا

  سیـــــرجـــــان
  بهمن ۳, ۱۳۹۶, ۰۶:۴۳
  بیشتر ابری
  بیشتر ابری
  -1°C
  فشار کنونی: 1020 mb
  رطوبت: 30%
  سرعت باد: 0 km/h جنوبشرق
  تند باد: 0 km/h
  UV-Index: 0
   
 • اخبار سیرجان

 • کارتون