جمعه, ۰۶ مرداد ۱۳۹۶
»   آخرین خبرها, اخبار مهم, خبر داغ, سیرجان  »   مراسم روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای برگزار شد
53 بازدید
۲۴ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۱۷

با حضور سرپرست شهرداری سیرجان؛

مراسم روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای برگزار شد

سرپرست شهرداری سیرجان در آیین گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای گفت: ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای ورزشی است که پیشینه‌ای کهن در فرهنگ ایرانی دارد و نمایانگر پیوند جوانمردی و قدرت روحی و جسمی است.

سرپرست شهرداری سیرجان در آیین گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای گفت: ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای ورزشی است که پیشینه‌ای کهن در فرهنگ ایرانی دارد و نمایانگر پیوند جوانمردی و قدرت روحی و جسمی است.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر سیرجان، همزمان با فرا رسیدن ۱۷شوال روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای،‌ طی آیینی با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان، سرپرست شهرداری سیرجان، معاون سیاسی فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان و تنی چند از مسوولین و ورزشکاران، مراسم بزرگداشت روز فرهنگ پهلوانی به همت باشگاه فرهنگی و ورزشی شهرداری سیرجان برگزار شد.

دکتر رضا سروش‌نیا افزود: هفده شوال روزی است که حضرت علی(ع) با عمروبن عبدود پهلوان معروف عرب مبارزه کرد و او را شکست داد و پرچم اسلام را برافراشت؛ ورزش زورخانه‌ای تنها ورزشی است که در آن آموزه‌های انسانی به طور فراوان موج می‌زند.

وی افزود: موضوع آموزه‌های انسانی در این ورزش نکته مهمی است که می‌تواند عاملی برای توسعه این رشته ورزشی باشد؛ آیین جوانمردی و فتوت، روح این ورزش است که از شخصیت و رفتار بزرگ جوانمرد عالم بشریت امام علی(ع) سرچشمه گرفته است و سرشار از جلوه‌های عشق و اطاعت ورزشکاران نسبت به پیشوا و مقتدایشان است.

سرپرست شهرداری سیرجان اضافه کرد: از جمله صفات اخلاقی این ورزش، دین داری، روح عرفانی، طراوت روحانی، خیرخواهی، صلح طلبی، تواضع، ادب و احترام، عفو و گذشت، سخاوت، صداقت، فداکاری، امانت داری، حیا و پاکدامنی، انصاف و بردباری، دستگیری افتادگان، یاری مظلوم، مبارزه با ظالم و میهن دوستی است.

گفتنی است در پایان این مراسم فینال کشتی پهلوانی و زورخانه‌ای برگزار شد و از مقام‌آور این دوره و پیشکسوتان و قهرمانان ورزش پهلوانی با اهدای جوایز و لوح تقدیر تجلیل شد.

مطالب مرتبط:

سرپرست شهرداری سیرجان و تنی چند از معاونین شهرداری، با حضور در کشتارگاه صنعتی دام شهرداری سیرجان، از روند فعالیت و نحوه خدمات رسانی این کشتارگاه بازدید کردند. به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر سیرجان، دکتر...
سرپرست شهرداری سیرجان ضمن ابراز نارضایتی، مهمترین عامل به تعویق افتادن روکش آسفالت خیابان امام(ره) را عدم هماهنگی برخی نهادهای خدماتی با شهرداری دانست. دکتر رضا سروش نیا در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر سیرجان...
سرپرست شهرداری سیرجان گفت: با موافقت و تایید شورا بالابر 18 متری با اعتباری بالغ بر 370 میلیون تومان ریال به این سازمان اختصاص یافت. دکتر رضا سروش‌نیا در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر سیرجان...
سرپرست شهرداری سیرجان گفت: در راستای تسهیل در تردد شهروندان و عبور و مرور خودروها در این مسیر، شهرداری سیرجان تمام توان عملیاتی خود را به کار گرفته تا دوربرگردان پل شهدای غوای تا پایان تیرماه جاری بازگشایی شود. دکتر رضا...
 • اوقات شرعی

 • آب و هوا

  سیـــــرجـــــان
  مرداد ۶, ۱۳۹۶, ۱۸:۵۸
  آفتابی
  آفتابی
  35°C
  فشار کنونی: 1010 mb
  رطوبت: 7%
  سرعت باد: 25 km/h شمال
  تند باد: 43 km/h
  UV-Index: 0
   
 • اخبار سیرجان

 • کارتون