یکشنبه, ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
»   آخرین خبرها, اخبار مهم, استان  »   استاندار کرمان: ۲۷ هزار فرصت شغلی در کرمان ایجاد شد
14 بازدید
۱۵ مهر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۲:۱۱

استاندار کرمان: ۲۷ هزار فرصت شغلی در کرمان ایجاد شد

استاندار کرمان با اشاره به طرح مثلث توسعه اقتصادی گفت: بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان در قالب هزار و ۱۸۰ طرح سرمایه گذاری اجرایی و بالغ بر ۲۷ هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.

 علیرضا رزم حسینی صبح شنبه در چهارمین همایش ملی «روز روستا و عشایر» که با حضور معاون اول ریاست جمهوری و با رویکرد نخبگان روستایی، ظرفیت پنهان توسعه و پایدار روستایی در سالن اجلاس سران پایتخت برگزار شد؛ وضعیت روستاها و روستانشینی در استان کرمان و کشور و همچنین چالش های اساسی پیش روی توسعه و پیشرفت را تبیین و تشریح کرد.

رزم حسینی به شاخص های سکونتگاهی روستایی استان کرمان با ۵۸ بخش، ۱۵۱ دهستان و پنج هزار و ۱۷۷ روستا و آبادی دارای سکنه اشاره کرد و یادآورشد: نسبت جمعیت شهری استان کرمان به جمعیت روستایی ۴۱ درصد است و این در حالیست که متوسط جامعه روستانشین ۲۱ شهرستان استان کرمان از میانگین کشوری بالاتر می باشد.

وی بروکراسی نظام اداری و ناکارآمدی آن، تمرکزگرایی در نظام اداری کشور، قوانین و مقررات مزاحم، دولتی شدن توسعه و عدم توجه لازم به بخش غیردولتی، اختلاف و چالش های سیاسی، عدم تعادل های منطقه ای در سطح کشور و استان و عدم انسجام دستگاه های اجرایی و ارکان حکومت را از چالش های اساسی پیش روی توسعه و پیشرفت کشور دانست.

رزم حسینی بر ضرورت تعریف الگوی مدیریتی و اجرایی با کارکرد استانی و منطقه ای تاکید و تصریح کرد: در قالب منشور همدلی؛ همگرایی و وفاق اجتماعی و سیاسی خوبی بر محور ولایت و توسعه و مشی اعتدالی دولت تدبیر و امید در استان کرمان تدوین و میثاق نامه ای به امضاء رسید.

وی با اشاره به اینکه همدلی، وحدت و کنار گذاشتن دعواهای سیاسی می تواند توسعه پایدار را در مناطق ایجاد کند، تصریح کرد: در این راستا مدل مثلث توسعه اقتصادی به عنوان الگوی مدیریتی برای ایجاد وفاق و همگرایی لازم تدوین شد و توانست ارکان حکومت را برای توسعه استان دور هم جمع نماید.

استاندار کرمان از سرمایه گذاران به عنوان مجاهدان اقتصادی یاد کرد که می توانند کشور را به تعالی و پیشرفت برسانند.

انعقاد بیش از ۷۵ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه سرمایه گذاری

وی گفت: انعقاد بیش از ۷۵ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه سرمایه گذاری در قالب هزار و ۳۵۹ طرح از دستاوردهای الگوی مثلث توسعه اقتصادی در استان کرمان بوده است.

رزم حسینی با تاکید بر اینکه الگوی مثلث توسعه اقتصادی توانست گسترش فرهنگ کار جمعی و احترام به خرد جمعی، تامین بستر مناسب جهت مشارکت مردمی در طرح های اقتصادی، تسهیل و تسریع در روند جذب سرمایه گذاری و تقویت فرهنگ توسعه را ایجاد کند، افزود: در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان در قالب هزار و ۱۸۰ طرح سرمایه گذاری اجرایی شده و بالغ بر ۲۷ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی با اشاره به فراهم کردن زیرساخت های لازم توسعه در روستاهای استان؛ بر تقویت اقتصاد روستایی تاکید کرد و گفت: در مهر ماه سال ۹۳ برای نخستین بار در کشور، توسعه شهرستان قلعه گنج طی تفاهم‌نامه‌ای به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی واگذار و این تفاهم نامه به امضای وزاری کشور، نیرو، کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت رسید.

استاندار کرمان با تاکید براینکه طراحی مدل مشارکتی و غیردولتی با محوریت استفاده از ظرفیت های بخش غیردولتی و مردمی کردن اقتصاد برای نخستین مرتبه در کشور در شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج به صورت پایلوت اجرایی شد، تصریح کرد: در این راستا استان کرمان نیز با حضور و مسئولیت پذیری ۲۳ موسسه و شرکت توسعه گرا، به هشت منطقه اقتصادی تقسیم شد.

رزم حسینی با اشاره به اینکه اجرای الگوی اقتصاد مقاومتی قلعه گنج موجب شد تا نماد محرومیت در این شهرستان به عامل توسعه تبدیل شود، تصریح کرد: اولین هتل کپری ایران با استفاده از فضاهای بومی منطقه به همت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به عنوان معین اقتصادی قلعه گنج احداث شد.

وی از افزایش خودباوری مردم منطقه قلعه گنج و حضور فعال در اقتصاد منطقه با راه اندازی صندوق های خرد مالی توسعه روستایی خبر داد و یادآورشد: بیش از ۱۰۰ صندوق خرد مالی توسعه روستایی با عضویت ۱۴ هزار و ۹۲۱ نفر در شهرستان قلعه گنج راه اندازی شده و تاکنون چهار هزار و ۹۴۵ فقره وام به اعضا اعطا شده است.

وی کاهش ۷۰ درصدی نرخ جرائم، کاهش نرخ بیکاری از ۲۶ درصد در سال ۹۰ به ۷ درصد در سال ۹۵ و کاهش میزان افراد مبتلا به مواد مخدر را از جمله ثمرات الگوی اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج نام برد و گفت: کارآمدی و کارنامه درخشان این الگو موجب شده است تا شهرستان قلعه گنج امروز به مقصد گردشگری داخلی و خارجی تبدیل شود.

رزم حسینی با تاکید بر تعمیم مدل شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج به کل استان با استفاده از توان و ظرفیت بخش غیردولتی، افزود: اقدامات توسعه ای معین اقتصادی بخش گلباف شهرستان کرمان موجب شده است که در این منطقه برای ۱۴۰ نفر اشتغال مستقیم و ۵۰۰ نفر شغل غیرمستقیم ایجاد شود.

افزایش ۲.۴ واحد درصدی نرخ مشارکت اقتصادی استان کرمان

وی بر ضرورت حضور نخبگانی همچون «زهرا نعمتی» دارنده دو دوره مدال طلا پارالمپیک و جلب مشارکت آنان در امر توسعه تاکید کرد و یادآورشد: الگوی ساماندهی روستاهای استان کرمان در ۲۳ روستای شهرستان رودبار جنوب با جمعیتی بالغ بر سه هزار نفر در راستای ماده ۲۷ قانون برنامه ششم توسعه کلید خورده است.

استاندار کرمان یکپارچگی حداکثری فعالیت ها و برنامه های عمران و توسعه روستایی و ایجاد یکپارچگی برنامه‌ریزی و ارائه خدمات و طرح های روستایی را از اهداف الگوی ساماندهی روستایی در استان کرمان دانست.

رزم حسینی افزود: شناسایی روستاهای غیراقتصادی، شناسایی بافت های فرهنگی، اجتماعی و طایفه ای منطقه ای، جلب مشارکت داوطلبانه مردم، توجه به معیشت پایدار ساکنین دهکده امید با توجه به قرار گرفتن بر مسیر جدید جاده جاسک-ریگان و مشارکت فعال اهالی در احداث دهکده امید و ساماندهی توجه به بافت بومی منطقه در این الگو مورد توجه قرار گرفته است.

وی از افزایش ۲.۴ واحد درصدی نرخ مشارکت اقتصادی استان کرمان طی دولت تدبیر و امید خبر داد و یادآورشد: عملکرد استان کرمان در ایجاد اشتغال طی سال ۹۵ با عنوان یک شاخص کلان نشان دهنده کارایی مدل ها و الگوهای ارائه شده در دولت تدبیر و امید است.

در ادامه این همایش یکروزه، با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، ابوالفضل رضوی معاونت توسعه امور روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار کرمان و جمعی از مسئولین، از پایگاه جامع آمار و اطلاعات آبادی‌های کشور بهره برداری شد.

مطالب مرتبط:

استاندار کرمان گفت: در دولت تدبیر و امید اقدامات خردگرایانه در حوزه اقتصادی به کار گرفته شده و اگر امروز میلیاردها تومان سرمایه گذاری حاصل شده، نتیجه اقدامات دولت است. علیرضا رزم حسینی عصر یکشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان...
طی مراسمی با حضور استاندار کرمان و هیات همراه و تنی چند از مسوولین شهری، باند دوم پل شهدای غواص صبح روز یکشنبه هفته جاری با اعتباری بالغ بر 50میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید. به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری...
استاندار کرمان تاثیر برجام را در اقتصاد استان را تاثیر مستقیمی دانست و ابراز کرد: 482 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان کرمان طی سه سال دولت تدبیر و امید صورت گرفته ضمن آنکه یک میلیارد و 200 میلیون دلار...
استاندار کرمان از آمادگی کامل استان کرمان برای برگزاری کنگره خواجوی کرمانی خبر داد. به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی در جلسه رونمایی ازفراخوان همایش بزرگداشت خواجوی کرمانی با اشاره به اقدامات توسعه ای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه...
حضور رییس جمهور در شرکت گل گهر و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های توسعه ای در استان کرمان

حضور رییس جمهور در شرکت گل گهر و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های توسعه ای در استان کرمان

حضور رییس جمهور در شرکت گل گهر و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های توسعه ای در استان کرمان ورود رییس جمهور به فرودگاه بین المللی سیرجان گزارش تصویری اولین برف زمستانی سیرجان در سال ۹۶ گزارش تصویری از حضور گسترده مردم سیرجان در پای صندوق‌های رای
تازه‌های عکس
 • آخرین خبرها

 • اوقات شرعی

 • آب و هوا

  سیـــــرجـــــان
  بهمن ۲۹, ۱۳۹۶, ۲۲:۵۹
  صاف
  صاف
  16°C
  فشار کنونی: 1010 mb
  رطوبت: 29%
  سرعت باد: 11 km/h جنوبجنوبغرب
  تند باد: 11 km/h
  UV-Index: 0
   
 • اخبار سیرجان

 • کارتون