یکشنبه, ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
»   آخرین خبرها, استان, حوادث  »   ۲۲۸۷ کیلوگرم فرآورده دامی فاسد در شهربابک معدوم شد
58 بازدید
۱۵ مهر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۲:۱۴

۲۲۸۷ کیلوگرم فرآورده دامی فاسد در شهربابک معدوم شد

رئیس شبکه دامپزشکی شهربابک از معدوم سازی دو هزار و ۲۸۷ کیلوگرم فرآورده غیرقابل مصرف طی یک سال گذشته در شهربابک خبر داد.

مجید اسدی با گرامیداشت ۱۴ مهر روز ملی دامپزشکی بیان کرد: هر چند دامپزشکی با کمبود نیروی انسانی مواجه است ولی تمام توان و تلاش خود را برای مبارزه با بیماری های مشترک انسان و دام به کار بسته است.

اسدی تصریح کرد: علیرغم اینکه خود نیروها در معرض ابتلا به بیماری قرار می گیرند ولی این گذشت و فداکاری را انجام می دهند تا سلامت مردم به خطر نیافتد.

وی گفت: شهرستان شهربابک دارای جمعیت دامی بیش از ۶۰۰ هزار رأس دام سبک، پنج هزار راس گاو و گوساله، ۴۰ واحد مرغداری گوشتی فعال، ۱۵ مرکز پرورش آبزیان، یک واحد کشتارگاه دام و ۱۶۰ واحد توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهربابک به بخشی از فعالیتهای شبکه دامپزشکی شهرستان شهربابک طی یک سال گذشته اشاره کرد و افزود:  مبارزه با بیماریهای مشترک بین انسان و دام؛ واکسیناسیون بروسلوز گوسفندی ۱۲۰ هزار رأس و واکسیناسیون بروسلوز گاو و گوساله شش هزار و ۴۸ راس، خونگیری دو هزار ۷۳۸ راس گاو که ۱۷ مورد مثبت شناسایی و کشتار شد، تست سل دو هزار و ۳۴ رأس گاو، واکسیناسیون هاری هزار و ۴۳۸ قلاده سگ و تست مشمشه ۱۳۶ سر اسب  از جمله این فعالیت هاست.

اسدی ادامه داد: واکسیناسیون طاعون نشخوارکنندگان کوچک ۵۷ هزار و ۴۹۴ رأس، واکسیناسیون آبله ۳۲۷ هزار و ۹۸۵ راس گوسفند و بز، واکسیناسیون تب برفکی گاوی ۱۴ هزار و ۷۳۹ راس و واکسیناسیون تب برفکی گوسفندی ۳۲۵ هزار و ۱۰۰ راس و شناسایی ۲۷ کانون انواع بیماری مختلف دامی طی یک سال اخیر در شهرستان برای مبارزه با بیماریهای دامی انجام شده است.

وی ادامه داد: بازرسی روزانه و مستمر بر کشتارگاه دام ۱۹ هزار و ۷۸۰ مورد، نظارت بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی پنج هزار و ۱۲۵ مورد و معدوم سازی دو هزار و ۲۸۷ کیلوگرم فرآورده غیرقابل مصرف و ۲۵۰ مورد نمونه برداری از مراکز عرضه شیر خام که پنج راس گاو راکتور مثبت بروسلوزی شناسایی و کشتار شدند که در مجموع طی یک سال گذشته از طریق خونگیری و نمونه برداری از مراکز عرضه شیر خام ۲۲ راس گاو راکتور مثبت بروسلوزی شناسایی و کشتار شدند.

اسدی از صدور گواهی حمل طیور و دام زنده و گوشت هزار و ۱۲۲ حمل خبر داد و افزود: همچنین ۲۰ کلاس آموزشی با حضور ۳۵۰ نفر تشکیل شده است.

وی گفت: در زمینه نظارت بر مراکز پرورش و تولید طیور و زنبورعسل صدور مجوز جوجه ریزی ۱۱۵ مورد  و یک میلیون و ۷۷۹ هزار و ۸۵ قطعه جوجه ریزی، نمونه برداری و خونگیری بیش از ۱۲۰ مورد جهت پایش و مراقبت بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، گزارش بیماری های زنبور عسل دو مورد و نمونه برداری و پایش بیماری های زنبور عسل ۱۹ مورد انجام شده است.

اسدی در پایان از زحمات تلاشگران حوزه دامپزشکی که با تحمل شرایط سخت اقدامات خالصانه خود را در جهت حفظ و حراست سرمایه دامی و ارتقاء بهداشت عمومی صرف می کنند تقدیر کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط:

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سیرجان از پلمب 12 واحد قصابی و مرغ وماهی فروشی متخلف به دلیل عدم رعایت ضوابط بهداشتی دامپزشکی و تهدید علیه بهداشت عمومی در این شهرستان خبر داد. "علیرضا زینلی پور" اظهار کرد: دامپزشکی مسئول صیانت از...
رئیس شبکه دامپزشکی شهربابک از معدوم سازی بیش از ۲۲۰ کیلوگرم فرآورده دامی غیرقابل مصرف در این شهرستان خبر داد. مجید اسدی اظهار کرد: طی ماه فروردین، تعداد ۵۰۰ مورد بازدید از سردخانه های نگهداری فرآورده های خام دامی، کارگاه...
حضور رییس جمهور در شرکت گل گهر و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های توسعه ای در استان کرمان

حضور رییس جمهور در شرکت گل گهر و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های توسعه ای در استان کرمان

حضور رییس جمهور در شرکت گل گهر و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های توسعه ای در استان کرمان ورود رییس جمهور به فرودگاه بین المللی سیرجان گزارش تصویری اولین برف زمستانی سیرجان در سال ۹۶ گزارش تصویری از حضور گسترده مردم سیرجان در پای صندوق‌های رای
تازه‌های عکس
 • آخرین خبرها

 • اوقات شرعی

 • آب و هوا

  سیـــــرجـــــان
  بهمن ۲۹, ۱۳۹۶, ۲۳:۰۴
  صاف
  صاف
  16°C
  فشار کنونی: 1010 mb
  رطوبت: 29%
  سرعت باد: 11 km/h جنوبجنوبغرب
  تند باد: 11 km/h
  UV-Index: 0
   
 • اخبار سیرجان

 • کارتون