سه شنبه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۶
»   آخرین خبرها, اخبار مهم, خبر داغ, سیرجان  »   دوره آموزشی ورم پستان و تب برفکی دام برگزار شد
73 بازدید
۱ آبان ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۱۱

رییس شبکه دامپزشکی سیرجان خبر داد:

دوره آموزشی ورم پستان و تب برفکی دام برگزار شد

دوره آموزشی ورم پستان، تب برفکی و بهبود مدیریت بهداشتی در گاوداری‌ها توسط شبکه دامپزشکی شهرستان سیرجان برای بیش از 50نفر از گاوداران این شهر برگزار شد.

دوره آموزشی ورم پستان، تب برفکی و بهبود مدیریت بهداشتی در گاوداری‌ها توسط شبکه دامپزشکی شهرستان سیرجان برای بیش از ۵۰نفر از گاوداران این شهر برگزار شد.
رئیس شبکه دامپزشکی سیرجان در این رابطه گفت: این دوره آموزشی به منظور ارایه نظرات و آخرین دستاوردهای علمی در زمینه مدیریت و کنترل بیماری ورم پستان در گاوهای شیری با محوریت شناسایی و کنترل ورم پستان و تب برفکی با حضور بیش از ۵۰ نفر از گاوداران سیرجان برگزار شد.
دکتر علیرضا زینلی پور هدف از برگزاری این دوره آموزشی را آشنایی با نحوه پیشگیری از بروز و انتشار بیماری و اقدامات بیوسکوریتی و افزایش سطح آگاهی گاوداران در این خصوص بیان کرد و افزود: ورم پستان در تمام حیوانات پستاندار (ماده) بروز می‌کند ولی در گاوهای شیرده که دارای اهمیت اقتصادی است و بعلت خساراتی که ممکن است به صنعت تولید شیر و فرآورده‌های آن وارد کند، باید پیشگیری و کنترل شود.
وی ورم پستان را ناشی از یک سلسله نارسایی‌ها و سوء مدیریت و عوامل محیطی نامطلوب دانست و تصریح کرد: با رعایت اصول بهداشتی و مدیریتی می‌توان گام‌های موثری در راستای مقابله با این بیماری برداشت.
رییس شبکه دامپزشکی سیرجان یادآور شد: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما، از گاوداران انتظار می‌رود ضمن رعایت اصول بهداشتی، قرنطینه‌ای و واکسیناسیون به موقع در کنترل بیماری تب برفکی، با شبکه دامپزشکی همکاری داشته باشند.
دکتر علیرضا زینلی پور در پایان با بیان اینکه رعایت اصول بهداشتی در گاوداری‌ها، اصل مهمی در کنترل و جلوگیری از انتشار ورم پستان در بین گله‌های گاو است، گاوداران در صورت مشاهده علایم ورم پستان گاوها از خود درمانی پرهیز کرده و برای درمان مناسب با دامپزشکان مشورت کنند و در صورت استفاده از آنتی بیوتیک، به هیچ عنوان از شیر دام تحت درمان استفاده قرار نشود.

دامپزشکی سیرجان

مطالب مرتبط:

گزارش تصویری اولین برف زمستانی سیرجان در سال ۹۶

گزارش تصویری اولین برف زمستانی سیرجان در سال ۹۶

گزارش تصویری از حضور گسترده مردم سیرجان در پای صندوق‌های رای گزارش تصویری از شلوغی شعب اخذ رای سیرجان در دقایق پایانی گزارش تصویری از شلوغی شعب اخذ رای سیرجان در دقایق پایانی گزارش تصویری از فعالیت ستاد حامیان حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در سیرجان
تازه‌های عکس
 • آخرین خبرها

 • اوقات شرعی

 • آب و هوا

  سیـــــرجـــــان
  بهمن ۳, ۱۳۹۶, ۰۶:۴۱
  بیشتر ابری
  بیشتر ابری
  -1°C
  فشار کنونی: 1020 mb
  رطوبت: 30%
  سرعت باد: 0 km/h جنوبشرق
  تند باد: 0 km/h
  UV-Index: 0
   
 • اخبار سیرجان

 • کارتون