چهارشنبه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۶
»   آخرین خبرها, اخبار مهم, خبر داغ, سیرجان  »   شهرداری متولی تمام اقدامات ترافیکی است
43 بازدید
۱۹ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۴۶

شهردار سیرجان:

شهرداری متولی تمام اقدامات ترافیکی است

دکتر رضا سروش‌نیا گفت: یکی از مهمترین مشکلات سطح شهر ترافیک است که کاهش و روان‌سازی این معضل با بهره‌گیری از تجهیزات نوین و همچنین فرهنگسازی، ممکن خواهد شد.

دکتر رضا سروش‌نیا گفت: یکی از مهمترین مشکلات سطح شهر ترافیک است که کاهش و روان‌سازی این معضل با بهره‌گیری از تجهیزات نوین و همچنین فرهنگسازی، ممکن خواهد شد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر سیرجان دکتر رضا سروش‌نیا شهردار سیرجان بیان کرد: توسعه شهرها و افزایش جمعیت مسایل و مشکلات عدیده‌ای از قبیل ازدحام خودروها و ترافیک سنگین را بوجود آورده است.

وی اظهارداشت: یکی از مهمترین مشکلاتی که سیرجان به واسطه وضعیت توپوگرافی آن در حال حاضر با آن روبرو شده معضل ترافیک است.

شهردار سیرجان با بیان اینکه عدم امکان ایجاد دسترسی‌های جدید بخصوص در هسته مرکزی سطح شهر باعث شده که در بسیاری از اوقات روز شاهد ترافیک سنگین در برخی از خیابان‌های سطح شهر باشیم اضافه کرد: شهرداری متولی تمام اقدامات ترافیکی است و نقش تاثیرگذار و بسزایی در کاهش حجم ترافیک دارد.

همچنین در ادامه مسوول واحد ترافیک شهرداری سیرجان بیان کرد: دکتر رضا سروش‌نیا نگاه ویژه‌ای به موضوع ترافیک شهری داشته که هم اکنون برخی فعالیت‌های ترافیکی در دستور کار مجموعه شهرداری قرار دارد.

احمدرضا زیدآبادی با اشاره به اینکه روان سازی ترافیک شهری و اصلاح نقاط حادثه‌خیز و پرتردد در اولویت کاری شهرداری قرار دارد افزود: طی سال‌های اخیر ۳۰دروربین کنترل ترافیک توسط شهرداری سیرجان نصب شده که از این تعداد ۲۶دوربین غیرفعال بوده و با اقدامات انجام شده طی ماه‌های اخیر هم اکنون ۱۷دروبین فعال شده و طی هفته‌‌های آینده این رقم به ۲۲دوربین افزایش خواهد یافت؛ ضمن اینکه سه دوربین مجهز ترافیکی (هر سامانه دارای دو دوربین پلاک‌خوان و سرعت سنج و یک دوربین فیلمبرداری با قابلیت کنترل سرعت و تشخیص نوع و رنگ وسیله نقلیه) در بلوار نماز، بلوار چمران و ابتدای بلوار شاهد تهیه و نصب شده که به لحاظ امنیتی و ترافیکی بسیار حایز اهمیت است.

وی در ادامه بیان کرد: این دوربین‌ها از محل اعتبارات ذیحسابی شهرداری بالغ بر ۴میلیارد ریال خریداری شده که به مرکز سرور شهرداری لینک می‌شوند و تصاویر و فیلم‌ها به مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ارسال می‌شوند.

وی روان سازی ترافیک شهری و رفع ازدحام تردد در هسته مرکزی شهر را مهم برشمرد و ادامه داد: با توجه به ایجاد گره‌های شدید ترافیکی در برخی معابر، طی نامه‌ای به پیشنهاد شهرداری و بر اساس گزارش ارایه شده از سوی شرکت مشاور پایدار راه و تونل، مطالعات ساماندهی ترافیکی هسته مرکزی شهر سیرجان در سال ۹۲ انجام گرفت و خیابان شهید نصیری یکطرفه شد و با توجه به حجم ترافیک معابر اصلی در ساعات پیک و مشکلات ترافیکی، در ادامه نیز خیابان تختی (از شمال به جنوب) و خیابان قدس (از جنوب به شمال) یکطرفه می‌شوند.

احمدرضا زیدآبادی با بیان اینکه دیدگاه شهرداری یکطرفه کردن و رفع موردی ترافیک شهری نیست بیان کرد: احداث پل‌های غیرهمسطح و تامین اعتبار آن در سال آینده پیش‌بینی شده است.

مسوول واحد ترافیک شهرداری سیرجان ادامه داد: هوشمندسازی برخی تقاطع‌های سطح شهر با اعتباری بالغ بر ۲میلیارد ریال در برنامه سال ۹۷ قرار دارد که در فاز اول تقاطع‌های بلوار دکتر صادقی و در ادامه تقاطع‌های هسته مرکزی شهر اجرا خواهد شد و همچنین پیگیر احداث مرکز مانیتورینگ پیشرفته شهرداری با اعتباری بالغ بر ۵میلیارد ریال هستیم که قابلیت رصد ترافیک شهری به صورت لحظه‌ای را ایجاد می‌کند.

وی میانگین خودرو در خانوارهای سیرجانی را بالاتر از میانگین کشوری دانست و افزود: در سال‌های آینده خیابان‌های سیرجان جوابگوی حجم ترافیک نیست و در راستای روان‌سازی ترافیک هسته مرکزی شهر، با مشارکت بخش خصوصی به سمت احداث پارکینگ‌های طبقاتی خواهیم رفت که در حال حاضر کارگروه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی شهرداری در حال راه‌اندازی است.

احمدرضا زیدآبادی با اشاره به اینکه طبق قانون باید ۶۰درصد جرایم رانندگی به حساب شهرداری واریز شود که تاکنون واریز نشده است گفت: بر خلاف باورهای عمومی مردم، تمام هزینه‌های ترافیکی سطح شهر از نصب کوچکترین تابلوی ترافیکی تا اجرای پل‌های غیرهمسطح، هوشمندسازی، نصب چراغ راهنما، علایم ترافیکی، احداث دوربرگردان و نصب دوربین از اعتبارات شهرداری تامین می‌شود؛ ضمن اینکه شهرداری سیرجان طی ماهای اخیر ۱۰میلیارد ریال اعتبار در بحث ترافیکی تامین کرده است.

مسوول واحد ترافیک شهرداری سیرجان در پایان از شهروندان خواست به منظور سهولت در رانندگی و عدم ایجاد ترافیک، از توقف در مکان‌های ممنوعه خودداری کنند؛ چرا که این امر تخلف بوده و از نظر روانی برای شهروندان قابل تحمل نیست.

مطالب مرتبط:

دکتر رضا سروش نیا از طرح ساماندهی سرویس مدارس توسط سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری سیرجان با توجه به نزدیکی بازگشایی مدارس خبر داد. سرپرست شهرداری سیرجان در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر...
سرپرست شهرداری سیرجان در آیین گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای گفت: ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای ورزشی است که پیشینه‌ای کهن در فرهنگ ایرانی دارد و نمایانگر پیوند جوانمردی و قدرت روحی و جسمی است. به گزارش واحد خبر روابط...
سرپرست شهرداری سیرجان و تنی چند از معاونین شهرداری، با حضور در کشتارگاه صنعتی دام شهرداری سیرجان، از روند فعالیت و نحوه خدمات رسانی این کشتارگاه بازدید کردند. به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر سیرجان، دکتر...
سرپرست شهرداری سیرجان ضمن ابراز نارضایتی، مهمترین عامل به تعویق افتادن روکش آسفالت خیابان امام(ره) را عدم هماهنگی برخی نهادهای خدماتی با شهرداری دانست. دکتر رضا سروش نیا در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر سیرجان...
گزارش تصویری اولین برف زمستانی سیرجان در سال ۹۶

گزارش تصویری اولین برف زمستانی سیرجان در سال ۹۶

گزارش تصویری از حضور گسترده مردم سیرجان در پای صندوق‌های رای گزارش تصویری از شلوغی شعب اخذ رای سیرجان در دقایق پایانی گزارش تصویری از شلوغی شعب اخذ رای سیرجان در دقایق پایانی گزارش تصویری از فعالیت ستاد حامیان حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در سیرجان
تازه‌های عکس
 • آخرین خبرها

 • اوقات شرعی

 • آب و هوا

  سیـــــرجـــــان
  بهمن ۴, ۱۳۹۶, ۱۲:۵۵
  بیشتر آفتابی
  بیشتر آفتابی
  16°C
  فشار کنونی: 1020 mb
  رطوبت: 17%
  سرعت باد: 7 km/h شرقجنوبشرق
  تند باد: 11 km/h
  UV-Index: 5
   
 • اخبار سیرجان

 • کارتون