رييس آموزش و پرورش سيرجان گفت: در آستانه بازگشايي مدارس، ۶۹ كلاس درس جديد با ظرفيت هزار و ۷۵۰ دانش آموز در اين شهرستان افتتاح شد. اكبر محياپور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: خيران سيرجاني در سال جاري نسبت به احداث ۳۶ كلاس درس جديد اقدام كرده اند و اين واحدها در مهرماه […]

رييس آموزش و پرورش سيرجان گفت: در آستانه بازگشايي مدارس، ۶۹ كلاس درس جديد با ظرفيت هزار و ۷۵۰ دانش آموز در اين شهرستان افتتاح شد.

اكبر محياپور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: خيران سيرجاني در سال جاري نسبت به احداث ۳۶ كلاس درس جديد اقدام كرده اند و اين واحدها در مهرماه پذيراي دانش آموزان خواهند بود.
وي با اشاره به اينكه اين كلاس هاي درس در قالب هشت واحد آموزشي احداث شده است، تصريح كرد: براي احداث اين واحدها با بيش از هزار و ۱۰۰ مترمربع زيربنا، ۱۸ ميليارد ريال از سوي خيران اختصاص يافته است.
وي بيان كرد: شهرستان سيرجان موفق به كسب رتبه اول مشاركت خيران در ساخت مدارس در استان كرمان شده است.
محياپور گفت: هشت كلاس درس نيز با زير بناي ۲۴۰ مترمربع و هزينه يك ميليارد ريال از طريق كمك هاي مردمي احداث شده است.
وي افزود: همچنين امسال ۲۵ كلاس درس نيز در قالب سه واحد آموزشي با زيربناي ۷۵۰ مترمربع زيربنا و هزينه ۲۰ ميليارد ريال از اعتبارات دولتي در اين شهرستان احداث شده است.
وي از اجراي موفق پروژه مهر با همكاري دهياران و شهرداران در راستاي زيبا سازي و رنگ آميزي مدارس خبر داد و گفت: در اين راستا سه ميليارد ريال هزينه شده است.
وي خاطرنشان كرد: در سال تحصيلي جاري ۵۳ هزار دانش آموز در ۳۵۰ واحد اموزشي اين شهرستان مشغول به تحصيل مي شوند.
وي به فعاليت چهار هزار و ۳۰۰ فرهنگي در شهرستان سيرجان نيز اشاره كرد و گفت: امسال ضمن تورم و مازاد نيرو در بخش متوسطه دوم در مقطع ابتدايي با كمبود شديد نيرو مواجه هستيم كه با تدابير جايگزيني و دو شيفته كردن مدارس در برخي مناطق اين مشكل را رفع خواهيم كرد.
رييس آموزش و پرورش سيرجان، نبود واحد آموزشي در مجتمع هاي مسكوني مهر را يكي از مشكلات اين مناطق عنوان كرد و گفت: مسوولان بايد همراه با ساخت مساكن مهر، براي ساخت واحدهاي آموزشي مورد نياز هم اقدام كنند تا ساكنين اين مجتمع ها مسير طولاني تحصيل فرزندان خود را طي نكنند.
محياپور با اشاره به كمبود اعتبارات دولتي خواستار مشاركت والدين و خيرين در رفع مشكلات مدارس شد و گفت : ۴۰ واحد آموزشي تخريبي با قدمت ساخت ۳۰ سال در اين شهرستان وجود دارد كه ۱۹۰ كلاس درس را شامل مي شوند.
وي افزود: براي تخريب و ساخت اين مدارس بيش از ۲۰ ميليارد تومان اعتبار نياز است و اين در حالي است كه ۶۰ واحد اموزشي بالاي ۲۰ سال نيز بايد نوسازي و مقاوم سازي شود.
رييس آموزش و پرورش سيرجان، المپيادهاي ورزشي درون مدرسه اي همراه با مسابقات فرهنگي و قرآني، نخبه پروري با روش درگير كردن دانش آموزان با مسايل آموزشي و تربيتي با هدف شكوفايي استعدادها و ايجاد روحيه نشاط و شادابي در محيط هاي آموزشي را از برنامه هاي پرورشي در مدارس عنوان كرد.
وي گفت: تمركز زدايي، ارتقا مديريت آموزشگاهي، افزايش مشاركت هاي مردمي در فعاليت هاي مدارس و عملياتي كردن بودجه در واحدهاي آموزشي از جمله اولويت كاري اموزش و پرورش اين شهرستان در سال تحصيلي جديد است.
وي خواستار تامين اعتبار مجموعه ورزشي و فرهنگي و استخر شناي دانش آموزان به مساحت يك هزار و ۴۰۰ مترمربع شد و گفت: تاكنون سه ميليارد ريال در اين زمينه پرداخت شده است و اين طرح تاكنون ۳۰ درصد پيشرفت فيزيكي داشته است.