باشگاه استقلال: قایدی را ترانسفر می‌کنیم

یکی از اعضای هیئت ‌مدیره باشگاه استقلال گفت: اول باید با استقلال قهرمان شود و بعد ما خودمان هم کمک می‌کنیم مهدی قایدی ترانسفر شود.
در صحبتی که با مهدی عبدیان از اعضای هیئت ‌مدیره باشگاه استقلال داشتیم سؤال کردیم چرا قرارداد مهدی قایدی را افزایش نمی‌دهید و چرا این بازیکن که تا امروز مؤثرترین بازیکن تیم در طول هفته‌های گذشته بوده را هم‎ردیف دیگر بازیکنان تیم از وضعیت قراردادش راضی نمی‌کنید؟ 
آیا ارزش قایدی ۸۵۰ میلیون تومان است؟
قطعاً او ستاره تیم استقلال و البته کل لیگ برتر است و ارزش او بیش از این ارقام است. اصلاً شاید نتوان روی تأثیری که این بازیکن در تیم استقلال دارد قیمت گذاشت. او با ما ۲ فصل دیگر هم قرارداد دارد و حتی حق نقل و انتقالش را هم به باشگاه واگذار کرده است. 
پس مشکل چیست؟
او حتی از رقم قراردادش با استقلال هم رضایت داشت تا اینکه در تابستان امسال ارقام برخی بازیکنان به شکل غیر معمولی افزایش پیدا کرد و او هم متوقع شد. 
به او حق می‌دهید متوقع شده باشد؟
با تفاوتی که بین اعداد قراردادها ایجاد شده بله! اما ما در این چند ماه گذشته به اندازه ۲ سال بدهی خارجی را دادیم که خودش به اندازه پول یک فصل بودجه باشگاه بود. از طرفی یا اسپانسر نداشتیم و یا اگر هم داشتیم از اسپانسر هم عایدی نداشتیم. البته الان شرکت «های‌وب» آمده و تا حدی وضعیت بهتر است ولی باز هم پاسخگوی این همه بدهی نیست. در حال حاضر از نظر سازمان بازرسی ما محکوم هستیم و باید به زودی به دادگاه هم برویم. در این شرایط که پولی نداریم چطور می‌توانیم قرارداد قایدی را افزایش بدهیم. 
یعنی پول باشد قراردادش را بالا می‌برید؟
بله! با مهدی حرف زدیم و قانع شد که ما شکی در این موضوع نداریم که پرداختی‌مان به او کم است ولی پول باید باشد تا بدهیم. اگر الان قولی داده بودیم که در انجامش می‌ماندیم و بازیکن حق فسخ داشت می‌دانید چه می‌شد؟ الان قرارداد ریگی، رضاوند و برخی نفرات دیگر هم باید تغییر کند. 
بالاخره تکلیف قایدی چه می‌شود؟
مهدی جزو بازیکنان بااخلاق تیم استقلال است. دوست هم دارد که به خارج برود و ما هم کمکش می‌کنیم ولی اول باید با استقلال قهرمان شود و بعد ما خودمان هم کمک می‌کنیم ترانسفر شود تا از این طریق به باشگاه هم کمک شود و به جایش بازیکن بگیریم. حتی او دوست دارد قراردادش را با استقلال بیش از اینها هم تمدید کند که ما هم از این موضوع استقبال می‌کنیم.

  • منبع : خبر ورزشی