نامزدهای انتخاباتی نسبت به دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند

دبیر ستاد رسیدگی به جرایم انتخاباتی کرمان گفت: نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از هم اکنون برای تکمیل فرآیند استعلام انتخاباتی و دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند.

سیدمهدی قویدل در نخستین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان کرمان اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، تعیین بازه زمانی محدود جهت ثبت نام نامزدها و همچنین طبق تاکید رئیس ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان کرمان و ریاست کل دادگستری استان، نامزدها بایستی قبل از تاریخ ۲۰ اسفندماه ۹۹ نسبت به دریافت گواهی عدم سو پیشینه خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: این تصمیم جهت بررسی دقیق و کیفی و به منظور جلوگیری از تراکم جمعیت، پیشگیری از ابتلاء به کرونا و همکاری بیشتر با نامزدهای انتخاباتی اتخاذ شده و تاکید می‌شود نامزدها نسبت به این تصمیم حساس باشند و از طریق دفاتر خدمات قضائی اقدامات لازم را جهت دریافت گواهی به عمل آورند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان یادآور شد: با توجه به اطلاعیه شماره ۶ ستاد انتخابات کشور که از طریق ستاد انتخاباتی استان کرمان اعلام شده است، ثبت نام داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر از روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه ۹۹ شروع شده و تا تاریخ ۲۶ اسفندماه ۹۹ ادامه خواهد داشت.

وی در پایان گفت: همچنین بازه زمانی ثبت نام برای نامزدهای شوراهای اسلامی روستا از تاریخ ۱۶ اسفندماه ۹۹ تا ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ اعلام شده است که جهت مصالح ذکر شده ضرورت دارد نامزدهای شوراهای اسلامی روستا نیز از هم اکنون نسبت به دریافت این گواهی اقدام کنند.