گل گهر ۰- مس ۰؛ هیجان انگیز، بدون گل

شاگردان قلعه‌نویی و ربیعی به تساوی بدون گل در دربی کرمان رضایت دادند.

گل‌گهر سیرجان پس از دو شکست متوالی اخیرش برابر پرسپولیس و سپاهان، امروز در حالی به مصاف مس رفسنجان رفت که تنها برای کسب پیروزی تلاش می‌کرد تا شرایط خود را بهتر کند، اما با وجود حملات پُرتعدادی که شاگردان قلعه‌نویی در این بازی داشتند، نتوانستند برابر مدافعان مس کاری از پیش ببرند و در سمت مقابل نارنجی‌پوشان رفسنجان هم که پس از تعویض‌های نیمه دوم شکل هجومی گرفته بودند نیز مثل گل‌گهر در گلزنی ناکام ماندند تا این دیدار با تساوی خاتمه پیدا کند. هفته هفدهم لیگ برتر؛ شنبه: ۹۹/۱۲/۱۶؛ ساعت: ۱۵ استادیوم: شهید سلیمانی سیرجان/ بدون تماشاگر

داور: رضا کرمانشاهی/ کمک‌ها: علی‌اکبر نوری و محمدعلی رضایی؛ داور چهارم: محمدصالح عرب‌آبادی/ داوران پشت دروازه: سید رضا مهدوی و ابوالفضل گرجی/ ناظر: علیرضا کهوری. 

گل‌گهر سیرجان

علیرضا حقیقی
مهران گلزاری (۴۶- سید علیرضا ابراهیمی)
آرمین سهرابیان
بهنام برزای
میلاد زکی‌پور
علیرضا علیزاده
احمدرضا زنده‌روح
سعید صادقی
مرتضی تبریزی (۴۶- علی‌اصغر عاشوری)
گادوین منشا
یونس شاکری
سرمربی: امیر قلعه‌نویی

مس رفسنجان

 داوود نوشی‌صوفیانی
مسیح زاهدی
هومن ربیع‌زاده
محسن طرهانی (۴۶- محمد امینی)
عقیل کعبی
مهدی کیانی
مهرداد رضایی
سجاد آشوری (۷۳- مهرداد آوخ)
قائم اسلامی‌خواه
فراز امامعلی (۷۳- محسن آذرباد)
محمد قاضی (۸۴- محمدرضا سلیمانی)
سرمربی: محمد ربیعی 

اخطار:

 قائم اسلامی‌خواه (۵۵) از مس

مسیح زاهدی (۵۴) از مس

علیرضا علیزاده (۶+۹۰) از گل‌گهر 

دقایق حساس:

دقیقه ۱۱: پاس بلند خطرناک مسیح زاهدی، مدافع میانی مس از زمین خودی به پشت مدافعان گل‌گهر را رضایی نتوانست استفاده کند تا حقیقی توپ را در اختیار بگیرد. دقیقه ۱۳: ارسال دقیق زنده‌روح از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین و ضربه سر منشا را نوشی‌صوفیانی جمع کرد.

دقیقه ۲۵: سانتر زیبای سعید صادقی و ضربه سر احمدرضا زنده‌روح پس از برخورد به تیرک افقی دروازه مس به بیرون رفت.

دقیقه ۲۶: دومین ارسال خطرناک صادقی بازهم خطرساز شد که این بار ضربه سر سهرابیان از روی دروازه مس راهی اوت شد.

دقیقه ۲۹: ارسال کوتاه منشا و ضربه روی پای تماشایی زکی‌پور پس از دفع خوب توسط مسیح زاهدی به کرنر رفت.

دقیقه ۴۳: ارسال زیبای اسلامی‌خواه از روی ضربه آزاد سمت راست زمین با دفع توپ مدافع گل‌گهر با اختلاف کمی از کنار دروازه این تیم به بیرون رفت.

دقیقه ۴۹: ضربه کرنر زنده‌روح نزدیک بود مستقیم وارد دروازه مس شود که نوشی‌صوفیانی دوباره توپ را به کرنر فرستاد. دقیقه ۴۹: ارسال صادقی از جناح راست زمین و ضربه سر مهاجم گل‌گهر به تیرک افقی دروازه مس اصابت کرد و در ریباند ضربه سر شیرجه‌ای ابراهیمی با واکنش زیبای نوشی‌صوفیانی دفع شد. دقیقه ۵۱: شوت محکم منشا پس از برخورد به مسیح زاهدی دفع شد.

دقیقه ۶۲: شوت پشت محوطه علیزاده از بالای دروازه مس رفسنجان رد شد.

دقیقه ۷۲: پاس در عمق خطرناک علیرضا نقی‌زاده را مهاجم مس نتوانست استفاده کند تا سهرابیان توپ را دفع کند.

دقیقه ۸۶: نفوذ تند و تیز علیرضا نقی‌زاده از جناح راست زمین و سانتر بی‌نقص او با دفع علیرضا ابراهیمی همراه شد. دقیقه ۸۸: ضربه سر سهرابیان روی ارسال صادقی با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه مس راهی اوت شد.

دقیقه ۲+۹۰: شوت خطرناک زنده‌روح نزدیک بود گل‌گهر را به گل اول برساند که حضور به موقع زاهدی مقابل توپ اجازه نداد این توپ تبدیل به گل شود.

دقیقه ۶+۹۰: مس رفسنجان روی حرکت سریع و خطرناک علیرضا نقی‌زاده به دنبال ایجاد ضد حمله بود که علیرضا علیزاده روی او مرتکب خطا شد تا نارنجی پوشان صاحب موقعیت نشوند. 

بهترین بازیکن

 در روزی که گل‌گهر حملات زیادی خلق کرد و نمایش خوبی از نظر هجومی داشت، نوشی‌صوفانی دروازه‌بان و مسیح زاهدی، مدافع میانی این تیم درخشان ظاهر شدند و بار‌ها با دفع شوت و ارسال‌های شاگردان قلعه‌نویی اجازه گلزنی ندادند. 

در حاشیه:

 * سید علیرضا ابراهیمی، مدافع میانی گل‌گهر که پس از شکست سنگین مقابل پرسپولیس از ترکیب سیرجانی‌ها خارج شده بود، برای دومین بازی پیاپی در جمع نفرات اصلی تیمش دیده نمی‌شود. * مصدومیت علیرضا آرتا موجب شده تا مهران گلزاری در دفاع گل‌گهر بازی کند و گادوین منشا نیز برخلاف هفته قبل در ترکیب این تیم حضور دارد. * مهدی کیانی، هافبک دفاعی و خرید جدید مس برای نخستین بار در ترکیب این تیم قرار گرفته است. * قلعه‌نویی و ربیعی قبل از شروع مسابقه برخورد گرمی با یکدیگر داشتند. * مسیح زاهدی، مدافع میانی جنگنده مس در دقیقه ۱۸ و پس از برخوردی که با منشا داشت و خطا اعلام شد، به تصمیم داور اعتراض داشت.

* در دقیقه ۳۰ تبریزی در محوطه جریمه مس سرنگون شد که داور در این صحنه اعتقادی به اعلام پنالتی نداشت.