مراسم قرعهکشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ لحظاتی پیش در کوالالامپور آغاز شد.
مراسم قرعهکشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۰ امروز (سه شنبه) لحظاتی پیش آغاز شد. این قرعه کشی در ۸ گروه ۴ تیمی در دو منطقه غرب و شرق آسیا انجام میشود.
با توجه به سهمیه ۲+۲ کشورمان، تیمهای پرسپولیس و سپاهان در این قرعهکشی حاضر خواهند شد تا رقبای خود را بشناسند.
پیش از این حضور استقلال و شهرخوردو در مرحله پلی آف مشخص شده بود. استقلال باید در گام نخست در ورزشگاه آزادی به مصاف برنده جدال الفیصلی اردن و الکویت کویت برود و سپس در صورت پیروزی، به آخرین دور پلیآف میرسد تا مقابل الریان در دوحه پیکار کند.
در سوی مقابل، شهرخودرو باید در اولین گام با برنده دیدار چنای هند با الرفاع بحرین بازی کند. پیروزی در این مسابقه، نماینده مشهد را به دور بعدی میفرستد.
* گروه بندی منطقه غرب آسیا:
غرب آسیا
گروه A
* الوحده امارات
*الشرطه عراق
* پلیآف ۴؛ الریان قطر با برنده استقلال ایران – (برنده الفیصلی اردن و الکویت کویت)
* پلیآف ۲؛ الاهلی عربستان با (برنده لکوموتیو ازبکستان و استقلال تاجیکستان)
گروه B
* الهلال عربستان
* شباب الاهلی امارات
* پلیآف ۳؛ السیلیه قطر با برنده شهرخودرو ایران – (برنده چنای هند و الرفاع بحرین)
گروه C
* الدحیل قطر
* التعاون عربستان
* الشارجه امارات
* پرسپولیس ایران
گروه D
* سپاهان ایران
* السد قطر
* النصر عربستان
* پلیآف ۱؛ برنده العین امارات با (برنده بنیادکار ازبکستان و الزوراء عراق)
* گروه بندی منطقه شرق آسیا:
گروه E: بیجینگ چین، چیانگ رای تایلند، برنده دیدار حذفی شماره ۴ و برنده دیدار حذفی شماره یک
گروه F: اولسان کره جنوبی، شانگهای چین، پرت گلوری استرالیا و برنده دیدار حذفی شماره ۳
گروه G: باشگاه رده دوم ژاپن، سوون بلووینگز کره جنوبی، گوانژو چین و جوهر مالزی
گروه H: سیدنی استرالیا، یوکوهاما ژاپن، جئونبوک موتورز کره جنوبی و برنده دیدار حذفی شماره ۲
برنامه زمانبندی بازیها به این شرح است:
مرحله مقدماتی پلیآف
۲۴ دی و ۱ بهمن ۹۸
پلیآف
۸ بهمن ۹۸
مرحله گروهی
هفته اول: ۲۱ تا ۲۳ بهمن ۹۸
هفته دوم: ۲۸ تا ۳۰ بهمن ۹۸
هفته سوم: ۱۲ تا ۱۴ اسفند ۹۸
هفته چهارم: ۱۸ تا ۲۰ فروردین ۹۹
هفته پنجم: ۱ تا ۳ اردیبهشت ۹۹
هفته ششم: ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت ۹۹
مرحله یکهشتم نهایی
غرب آسیا: ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ۹۹ (رفت) ۵ و ۶ خرداد ۹۹ (برگشت)
شرق آسیا: ۶ و ۷ خرداد ۹۹ (رفت) ۲۷ و ۲۸ خرداد ۹۹ (برگشت)
مرحله یکچهارم نهایی
۳ تا ۵ شهریور ۹۹ (رفت) ۲۴ تا ۲۶ شهریور ۹۹ (برگشت)
مرحله نیمهنهایی
۸ و ۹ مهر ۹۹ (رفت) ۲۹ و ۳۰ مهر ۹۹ (برگشت)
فینال
۲ آذر ۹۹ (رفت) ۸ آذر ۹۹ (برگشت)