مدیرکل بهزیستی استان کرمان از راه‌اندازی چهار کمپ ماده ۱۶ در شهرهای سیرجان، رفسنجان، بم و جیرفت خبر داد. عباس صادق‌زاده صبح امروز در کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی رفسنجان اظهار داشت: مسائل اجتماعی مسائلی هستند که دغدغه ایجاد می‌کنند و روی خیلی از پیشرفت‌ها و توسعه‌ها سایه می‌افکنند، اما بر خلاف اینکه مسائل اجتماعی خیلی […]

مدیرکل بهزیستی استان کرمان از راه‌اندازی چهار کمپ ماده ۱۶ در شهرهای سیرجان، رفسنجان، بم و جیرفت خبر داد.

عباس صادق‌زاده صبح امروز در کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی رفسنجان اظهار داشت: مسائل اجتماعی مسائلی هستند که دغدغه ایجاد می‌کنند و روی خیلی از پیشرفت‌ها و توسعه‌ها سایه می‌افکنند، اما بر خلاف اینکه مسائل اجتماعی خیلی جاها گفته می‌شود ویژه‌اند اما کاملا طبیعی است همراه و همگام با رشد جامعه رشد می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان تصریح کرد: ممکن است بعضی مواردی که پیش می‌آید مربوط به ضعف مدیریت و برنامه‌ریزی باشد خود ما هم در برابر این گرفتاری‌ها مسئولیم.

وی با اشاره به اینکه رفسنجان از شهرهایی است که بیشترین گرایش خیران برای ساماندهی امور کودکان را دارد، ادامه داد: خیران می‌توانند کمک بسزایی در راستای کاهش آسیب‌ها داشته باشند.

صادق‌زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر مواجه با اعتیاد دختران ۱۴ تا ۲۲ سال به ماده مخدر گل هستیم و این را از آمار مراکز درمانی دریافتیم، ۷۰ درصد کسانی که مواد مخدر به ویژه روان‌گردان‌ها و مواد مخدر صنعتی مصرف می‌کنند دچار مشکلات جنسی می‌شوند.

وی ابراز داشت: مشاورانی که بتوانند با دانش‌آموز رفاقت ایجاد کنند آموزش و پرورش فراخوان داده که وسط بیایند، همه آحاد جامعه از بخش دولتی و غیردولتی باید مسئولیت اجتماعی بپذیرند و باید همگام باشند.

مدیرکل بهزیستی کرمان ادامه داد: برای مسائل اجتماعی باید از موازی‌کاری پرهیز شود متولیان باید یک ادبیات و یک برنامه داشته باشند، بنگاه‌های اقتصادی هم در قبال جامعه مسئولیت اجتماعی خود را انجام دهند.

وی تأکید کرد: داشتن برنامه با اولویت‌ جامعه از وظایف مدیران است که باید اولویت‌های جامعه را بسنجدند یک روز ساخت مدرسه و بیمارستان اولویت بود هر چند سال باید اولویت‌ها بروز شود و در برابر این اولویت‌ها باید برنامه علمی وجود داشته باشد چون بعضی برنامه‌ها به جامعه زیان می‌زند.

صادق‌زاده تصریح کرد: نباید موضوعات اجتماعی را از توان خود بزرگتر ببینیم که یک اشتباه است اعتیاد مسأله‌ای نیست که نتوانیم آن را جمع کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان از راه‌اندازی چهار کمپ ماده ۱۶ در شهرهای رفسنجان، سیرجان، بم و جیرفت خبر داد و افزود: این کمپ پیش از عید در بم راه‌اندازی شده و در سیرجان حدود ۷۰ درصد پیشرفت دارد، در رفسنجان هم اگر کار شروع شود ۵۰ درصد هزینه‌ها را ما می‌پردازیم.

وی متذکر شد: مجوز راه‌اندازی مرکز جامع پیشگیری در رفسنجان را صادر می‌کنیم که بخشی از اعتبارات آن را در شورای برنامه‌ریزی مصوب می‌شود و ۵۰ درصد آن هم توسط فرمانداری تصویب شود تا مرکزی برای اینکه کودکان را آموزش دهیم که به دام مسائل اجتماعی نیفتند، ایجاد شود.

شورای اجتماعی محلات باید مبتنی بر ظرفیت مردم باشد

مجید فصیحی‌‌هرندی فرماندار رفسنجان اظهار داشت: شورای اجتماعی محلات باید مبتنی بر ظرفیت مردم باشد مردم خودشان داوطلبانه حضور داشته باشند و از درون خودشان آسیب‌های اجتماعی را کشف کنند و برای آن راه‌حل بدهند.

فرماندار رفسنجان شهرداری فضاهایی در محلات ایجاد کرده که می‌تواند پایگاه خیلی از برنامه‌های ما باشد و در عرصه نشاط برای مردم امید ایجاد کند، کسانی که روی افکار مردم تأثیرگذار هستند از جمله متولیان امر فرهنگ و ورزش می‌توانند کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: نشاط تنها برگزاری برنامه موسیقی نیست و خیلی فعالیت‌ها فرهنگی، آموزشی و ورزشی هستن که ایجاد نشاط می‌کنند.

فصیحی‌هرندی بیان کرد: در تمام دنیا به تناسب فرهنگ و اعتقدات برنامه تدوین می‌شود در رفسنجان هر کس برای برنامه‌هایی که اجرا می‌شود انتقاد دارد با صراحت و به صورت علمی بیان کند و برنامه جایگزین هم ارائه دهد.

محمود حیدری رئیس بهزیستی رفسنجان با انتقال گله‌مندی بهبودیافتگان که روز گذشته برنامه داشتند و هیچ یک از مسئولان در برنامه آن‌ها حضور نداشتند، تصریح کرد: آسیب‌های اجتماعی با مشارکت همگانی و همدلی برطرف می‌شود همه باید پای کار باشند.

وی در ادامه خواستار راه‌اندازی کمپ ماده ۱۶ که نیاز مبرم این شهرستان است و نیز راه‌اندازی مرکز جامع پیشگیری شد و گفت: پایگاه‌های اجتماعی بهزیستی شبیه شورای اجتماعی عمل می‌کنند و در جامعه تأثیرگذار هستند.

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید: