رعایت آداب بهداشتی مانند شستشوی مداوم دست‌ها و رعایت آداب تنفسی مانند گرفتن دستمال جلوی دهان به هنگام عطسه و خودداری از دست دادن و روبوسی راه‌های پیشگیری از کرونا ویروس هستند. در نشست پدافند غیر عامل استان کرمان که با موضوع بیماری کرونا و به ریاست استاندار کرمان برگزار گردید، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری […]

رعایت آداب بهداشتی مانند شستشوی مداوم دست‌ها و رعایت آداب تنفسی مانند گرفتن دستمال جلوی دهان به هنگام عطسه و خودداری از دست دادن و روبوسی راه‌های پیشگیری از کرونا ویروس هستند.

در نشست پدافند غیر عامل استان کرمان که با موضوع بیماری کرونا و به ریاست استاندار کرمان برگزار گردید، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان به ارائه توضیحاتی در این رابطه پرداختند.

در این نشست بر مسئله آموزش‌های رعایت بهداشت فردی و عمومی در گروه‌های مختلف تاکید و مقرر شد تا دانشگاه‌های علوم پزشکی استان نسبت به تهیه بسته‌های آموزشی در این رابطه اقدام کنند و در مدارس، دانشگاه ها، رسانه‌ها و صدا و سیما توزیع و اطلاع رسانی و آگاهی بخشی صورت گیرد.

به گفته صافی زاده قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان، تاکنون موردی از ابتلا به بیماری کرونا در کشور گزارش نشده و موارد مشکوک در برخی استان‌ها نیز رد شده است.

او بیان کرد: مهم‌ترین مسله؛ آموزش شهروندان جهت رعایت موارد بهداشتی است و شهروندان به شایعاتی که در فضای مجازی منتشر می‌شود، توجه نکنند و اخبار مرتبط را تنها از منبع وزارت بهداشت پیگیری کنند.

راه‌های پیشگیری از کرونا ویروس جدید ساده و شامل شستشوی مداوم دست‌ها و رعایت آداب تنفسی مانند گرفتن دستمال جلوی دهان به هنگام عطسه است. همچنین از دست دادن و روبوسی خودداری شود.

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران