3

رهاسازی حشرات نر نابارور هلیوتیس در باغات سیرجان بنیاد

  • کد خبر : 3441
  • ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
رهاسازی حشرات نر نابارور هلیوتیس در باغات سیرجان بنیاد

رهاسازی حشرات نر نابارور هلیوتیس، جهت کنترل این آفت توسط پژهشکده کشاورزی هسته ای برای اولین بار در ایران در باغات پسته شرکت کشاورزی سیرجان بنیاد انجام شد. برای نخستین بار در کشور، با همکاری پژوهشکده کشاورزی هسته ای کنترل آفت هلیوتیس با رها سازی حشرات نابارور شده توسط پرتو گاما و با هدف تعیین […]

رهاسازی حشرات نر نابارور هلیوتیس، جهت کنترل این آفت توسط پژهشکده کشاورزی هسته ای برای اولین بار در ایران در باغات پسته شرکت کشاورزی سیرجان بنیاد انجام شد.
برای نخستین بار در کشور، با همکاری پژوهشکده کشاورزی هسته ای کنترل آفت هلیوتیس با رها سازی حشرات نابارور شده توسط پرتو گاما و با هدف تعیین میزان آلودگی درختان شاهد با درختان تیمار در باغات پسته شرکت کشاورزی سیرجان بنیاد انجام شد.

یکی از رویکردهای شرکت کاهش مصرف سموم شیمیایی در مبارزه با آفات است و مبارزه با آفت هلیوتیس در یک سیستم مدیریت تلفیقی با همکاری پژوهشکده کشاورزی هسته ای کشور و مرکز تحقیقات پسته کشور در باغات پسته در دست اقدام است.

این گزارش می افزاید آفت هلیوتیس بسیار پلی فاز بوده و روی میزبان های متفاوت زندگی می کند و در برخی سال ها در صورت مساعد بودن شرایط محیطی هجوم آن به باغات پسته چشم گیر می باشد.

لینک کوتاه : http://sirjannews.ir/?p=3441

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.