مسابقات سراسری قرآن کریم استان کرمان با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد. مسابقات سراسری قرآن کریم استان کرمان پس از دو روز برگزاری امروز پایان یافت و برترین‌های رشته‌های مختلف با حضور مسئولان استای و جامعه قرآنی معرفی شدند. امام جمعه سیرجان قرآن کریم را دستور زندگی همراه با سعادت و درس […]

مسابقات سراسری قرآن کریم استان کرمان با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

مسابقات سراسری قرآن کریم استان کرمان پس از دو روز برگزاری امروز پایان یافت و برترین‌های رشته‌های مختلف با حضور مسئولان استای و جامعه قرآنی معرفی شدند.

امام جمعه سیرجان قرآن کریم را دستور زندگی همراه با سعادت و درس ایستادگی و مقاومت در برابر کفار و ظالمین عنوان کرد و گفت: امروزه ایستادگی و مقاومت مسلمانان برابر آمریکا از آموزه‌های دینی و قرآنی است که به آن عمل شده است .

حجت‌ا‌لاسلام سیدمحمود حسینی افزود: دشمن ظالم و استکبار بی‌رحم در مقابل ایستادگی و مقاومت ملت‌های مسلمان و دیگر کشورهایی که مقابل آمریکا ایستادند زمین‌گیر شده و امروز ملت ایران و نظام اسلامی راه خود را پیدا کرده و پیروزی بر دشمنان نزدیک و قطعی خواهد بود.

تشریح جایگاه قرآن کریم در سلامت خانواده و جامعه

حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان امروز در حاشیه آیین اختتامیه مسابقات سراسری استان قرآن کریم کرمان با تشریح جایگاه قرآن کریم در سلامت خانواده و جامعه اظهار داشت: مسابقات قرآن، جریان‌سازی این کتاب دینی و نهادینه شدن فرهنگ قرآن در بطن جامعه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان افزود: سیاست کلی ما انتقال برنامه‌ها و مسابقات قرآنی به شهرستان‌های استان است که این روزها شاهد میزبانی خوب شهرستان سیرجان در مسابقات استان بودیم.

وی گفت: چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه استان به میزبانی جامعه قرآنی و اداره اوقاف شهرستان سیرجان و با حضور ۳۵۰ نفر برای رقابت برگزار شد که این تعداد برگزیدگان مسابقات قرآنی ۱۸ شهرستان استان بودند .

تدینی عنوان کرد: در مرحله اول مسابقات هم یک‌هزار و ۲۰۰ نفر در رشته‌های قرائت، ترتیل، تواشیح، اذان، دعا خوانی، حفظ کل، پنج و ۱۰ جزء و مفاهیم به رقابت پرداختند که نفرات اول این مسابقات در شهرستان‌ها به تعداد ۳۵۰ نفر طی دو روز در سیرجان درمسابقات مرحله استانی شرکت کردند.

وی گفت: برای موفقیت برگزیدگان این مسابقات استانی در سطح کشوری و بین‌المللی دوره‌های آموزشی ویژه برگزار می‌کنیم تا نفرات اول با آمادگی بهتر در مسابقات کشوری شرکت کنند و شاهد موفقیت نیروهای قرآنی استان کرمان در سطح ملی و بین‌المللی باشیم.

نتایج نفرات برگزیده استانی برای حضور در مرحله کشوری

در حفظ پنج جزء اسماء ایرانمنش از کرمان و احمد مرادی‌زاده از انار، در حفظ ۱۰ جزء فاطمه افصحی‌زاده از رفسنجان و هادی رضایی از کرمان، در حفظ ۲۰ جزء عاطفه محمودزاده از کرمان و علی انوری از کرمان و در حفظ کل فاطمه اژدری از رفسنجان و عماد انوری از کرمان اول شدند.

در رشته ترتیل حسنیه قهاری از کرمان و محمد خسرویان از کرمان، در رشته قرائت محبوبه توحیدی از کرمان و ابوالفضل شریفی از رفسنجان و در رشته دعاخوانی عاطفه اسماعیلی از سیرجان و علی صدقی از کرمان اول شدند.

در رشته اذان نیز محمد حسام گوری از بم به مقام اول رسید.

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید: