رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت:  بر اساس ماده ۴۳ قانون معادن برای رونق‌بخشی در حوزه صنعت جدی‌تر وارد عمل شدیم. به این صورت که شرکت‌ها و معادن و صنایع را ترغیب کردیم تا گردش مالی خود را به استان بیاورند. امسال هم این کار را شروع کرده‌ایم. امسال گل‌گهر سیرجان به […]

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت:  بر اساس ماده ۴۳ قانون معادن برای رونق‌بخشی در حوزه صنعت جدی‌تر وارد عمل شدیم. به این صورت که شرکت‌ها و معادن و صنایع را ترغیب کردیم تا گردش مالی خود را به استان بیاورند. امسال هم این کار را شروع کرده‌ایم. امسال گل‌گهر سیرجان به ۷۰ واحد راکد و نیمه‌فعال تسهیلات پرداخت کرد که قبل از این کار ۲هزار میلیارد تومان گردش مالی خود را در بانک‌های استان آورد و از این سپرده‌‌گذاری‌ها نیز به ۷۰ واحد صنعتی تسهیلات اعطا شد.

وی ادامه داد: به دلیل جنگ اقتصادی یکی از چالش‌های بزرگ واحدهای صنعتی ما تأمین ارز است، اما کرمان استان صادراتی است و ۸/۴درصد صادرات غیرنفتی کشور از کرمان است، به طوری که سالانه حدود ۲/۲ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی از استان کرمان داریم.

حسینی‌نژاد افزود: به واسطه وجود معادن مس و سنگ آهن در استان کرمان، نهضت بزرگ فرآوری طی ۵ سال اخیر در این استان راه افتاده که درآمد ۳۵ هزار میلیارد تومان از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان مربوط به صنایع فرآوری این گونه معادن و کارگاه‌هایی است که در زمینه آهن اسفنجی، فولاد و شمش در استان کرمان راه‌اندازی شده است.