• امروز : دوشنبه - ۲۷ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 15 April - 2024
9
رییس تامین اجتماعی:

افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان از شهریور اجرایی می‌شود

  • کد خبر : 15897
  • 03 شهریور 1401 - 17:30
افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان از شهریور اجرایی می‌شود

رییس سازمان بیمه تامین اجتماعی کشور گفت: مصوبه شورای‌عالی کار درباره افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی تصویب شده و از سوی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سازمان تأمین اجتماعی به منظور اجرا از شهریورماه امسال ابلاغ شده است. میرهاشم موسوی روز پنجشنبه در جریان سفر به استان کرمان در گفت و […]

رییس سازمان بیمه تامین اجتماعی کشور گفت: مصوبه شورای‌عالی کار درباره افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی تصویب شده و از سوی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سازمان تأمین اجتماعی به منظور اجرا از شهریورماه امسال ابلاغ شده است.

میرهاشم موسوی روز پنجشنبه در جریان سفر به استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق مصوبه‌ای که توسط وزرای عضو هیات امنا تامین اجتماعی ابلاغ‌ شده از شهریور پرداخت ۳۸ درصد افزایش حقوق براساس احکام جدید به بازنشستگان پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین در حوزه توسعه خدمات غیرحضوری نیز جزو برنامه های اولویت‌ دار ماست که خدمات سازمان تامین اجتماعی از ۳۰ مورد به ۴۲ مورد افزیش یافته و خدمات غیرحضوری بیشتر شود.

۷۰۰ هزار بانوی خانه‌دار در کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند

رییس سازمان بیمه تامین اجتماعی کشور اظهار داشت: بیش از ۷۰۰ هزار بانوی خانه‌دار و دانشجو از سال گذشته که طرح بیمه این افراد آغاز شده تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند.

وی اظهار داشت: طی سال گذشته ۲۷۰ هزار نفر در ۲ طرح بیمه زنان خانه دار و بیمه دانشجویی در کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند.

موسوی اظهار داشت: همچنین از ابتدای امسال تاکنون نیز بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر در ۲ طرح مذکور تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفتند در مجموع بیش از ۷۰۰ هزار نفر بیمه‌شده زنان خانه‌دار و دانشجویان را داریم که بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی جزو اقدامات راهبردی ما برای پوشش آحاد جامعه مردمی است.

وی خاطرنشان کرد: طرح یکپارچگی بیمه و مالیات در اولویت کاری بیمه تامین اجتماعی قرار دارد تا حضور در شعب کاهش یابد.

 رییس سازمان بیمه تامین اجتماعی کشور بیان کرد: در استان‌های محروم طبق روال حضور می‌یابیم و ارزیابی میدانی در حوزه درمان و سرمایه‌گذاری انجام می شود اگر قرار باشد این بخش تقویت شود، تصمیم‌گیری لازم انجام خواهد شد.

رییس سازمان بیمه تأمین اجتماعی کشور خاطرنشان کرد: برآورد می شود روزانه حدود هزار نفر به پلی کلینیک تامین اجتماعی رفسنجان مراجعه و خدمات رایگان دریافت کنند.

وجود ۳۹۳ مرکز درمانگاهی، تخصصی، فوق تخصصی و پلی کلینیک در کشور

وی ادامه داد: در کل کشور ۳۹۳ مرکز درمانی عمومی، تخصصی و فوق‌تخصصی و نیز مرکز بیمارستانی وابسته به بیمه تامین اجتماعی وجود دارد که ۸۷ مورد از این‌ها بیمارستان ها فوق‌تخصصی، تعدادی پلی‌کلینیک و بخشی هم از آن‌ها درمانگاه هستند.

موسوی بیان کرد: تعداد درمانگاه‌های خدمت‌رسانی تحت پوشش تامین اجتماعی قبل‌ از پیروزی انقلاب اسلامی ۲۰ مرکز تخصصی و فوق‌تخصصی بود که در طول بیش از ۴۰ سال گذشته این تعداد به ۳۹۳ مرکز درمانی افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: ساخت ۳۳ مرکز درمانی شامل درمانگاه، پلی‌کلینیک، درمانگاه تخصصی و فوق‌تخصصی طی سال جاری در کشور آغاز شده که ۲۰ طرح مورد بهره برداری قرار گرفته است.

بدهی ۸۸ هزار میلیارد تومانی بیمه تامین اجتماعی به بانک رفاه پرداخت شد

مدیر سازمان بیمه تأمین اجتماعی کشور در ادامه گفت: با کمک دولت و مجلس شورای اسلامی بدهی ۸۸ هزار میلیارد تومانی صندوق بین ‌نسلی تامین اجتماعی و بانک رفاه تسویه شد که اتفاق بزرگی در این راستا رخ داد.

وی ادامه داد: زیرا این صندوق از سال ۹۴ با داشتن بدهی، به ابربدهکار بانکی معروف بود که در سال ۱۴۰۰ با همکاری بین دستگاهی مجلس و اعتبارات دولت نقل ‌و انتقال با ظرفیت هم‌افزایی صورت گرفت.

موسوی اظهار داشت: طی ۱۰  ماه اخیر تسویه بدهی بانکی تامین اجتماعی انجام شد اما تکلیف داریم در حوزه تقویت معیشت خانواده‌ها و نیز در ارائه خدمات به بیمه‌شدگان تلاش کنیم.

وی گفت: با این شرایط ۵۰ درصد سهم بیمه تکمیلی که قبلاً در سنوات گذشته ۳۰ درصد بود برای چهار میلیون نفر بازنشسته تقبل شد.

موسوی خاطرنشان کرد: افزایش حقوق بازنشستگان اتفاق بزرگی بود و بار مالی در برداشت به‌اضافه برخی از خدماتی که در برخی بیمه‌ها ارائه می شود رایگان شد و افراد بالای ۶۵ سال هم خدمات درمانی رایگان دریافت می کنند اما از جیب مردم نباید بزنیم و نمی‌زنیم.

موسوی افزود: ما تا نقطه آرمانی کسب و جلب رضایت مردم و ایجاد رفاه و آسایش برای مردم فاصله داریم و می‌توانیم ادعا کنیم که در دوره ۴۰ ساله اخیر سازمان بیمه تامین اجتماعی با ۴۵ میلیون نفر بیمه شده یعنی حداقل نیمی از جمعیت کشور؛ مسیر رو به رشد و تکامل را طی کرده‌ است.

لینک کوتاه : https://sirjannews.ir/?p=15897

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام های بسیار طولانی منتشر نخواهد شد.