• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024
4

دادستان کشور: دیروز ۵ قاضی فاسد را از دستگاه قضا اخراج کردیم

  • کد خبر : 7531
  • 21 مهر 1398 - 11:59
دادستان کشور: دیروز ۵ قاضی فاسد را از دستگاه قضا اخراج کردیم

دادستان کل کشور گفت: دیروز در محکمه عالی، ۵ قاضی فاسد را از دستگاه قضا جدا کردیم. نباید دستگاه قضایی با حضور اندک افراد فاسد چهره نورانی قضات را مخدوش کند و چند نفر فاسد در حوزه قضا یا حوزه اداری نباید بدنه توانمند دستگاه را بد نشان دهد. به گزارش ایسنا، محمدجعفر منتظری امروز […]

دادستان کل کشور گفت: دیروز در محکمه عالی، ۵ قاضی فاسد را از دستگاه قضا جدا کردیم. نباید دستگاه قضایی با حضور اندک افراد فاسد چهره نورانی قضات را مخدوش کند و چند نفر فاسد در حوزه قضا یا حوزه اداری نباید بدنه توانمند دستگاه را بد نشان دهد.

به گزارش ایسنا، محمدجعفر منتظری امروز در مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در محل مجتمع قضایی دادگاه انقلاب اسلامی ضمن تشکر از زحمات غلامعلی صادقی، دادستان سابق مرکز استان خراسان رضوی و رئیس کل فعلی دادگستری استان، اظهار کرد: قبل از حضور استاندار خراسان رضوی با رصدی که انجام می‌دادیم، آقای رزم‌حسینی را فردی لایق، خدمتگزار و جهادگر در عرصه اقتصاد معرفی کردند.

امیدوارم با مدیریت استاندار در حوزه خراسان رضوی، در همه عرصه‌ها از جمله در حوزه اقتصاد و مسایل دیگری که زیرمجموعه دستگاه اجرایی است، شاهد تحولی باشند.

وی بیان کرد: انتظار ما از آقای دررودی، دادستان مرکز استان این است که در ادامه خدمات و تلاش‌های آقای صادقی، دادستان سابق را ادامه دهند و دستاورد‌های جدید و ابتکارات جدیدتر با همکاری همه افرادی که در دادگستری مشغول خدمت هستند، داشته باشند. امیدوارم بتوانند در مقطع زمانی که این مسئولیت را دارند از خود نام نیک به جا بگذارند.

منتظری با بیان اینکه این پست‌ها به سرعت می‌گذرد و برای هیچ کدام از ما بقا ندارد، عنوان کرد: اگر این پست‌ها دوام داشت، به من و شما نمی‌رسید. باید از این فرصت خالصانه استفاده کنیم، زمانی که خداوند هم می‌بیند بنده‌اش خالصانه در خدمت مردم و برای ادای وظیفه و تکلیف پا به میدان گذاشته، او را یاری می‌کند.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه ما امروز در جبهه‌های مختلف در حال نبرد و جنگ با دشمن، جنگ اقتصادی، فرهنگی و نفوذ هستیم، تصریح کرد: استکبار جهانی به دلیل ضربه‌های کاری که از نظام مقدس جمهوری اسلامی دیده، با همه توان به جنگ آمده و همه ما امروز باید بدانیم که در میدان جنگ هستیم.

اگر در طول هشت سال دفاع مقدس رزمندگان ما در جبهه‌ها مشغول نبرد با صدامیان بودند، امروز همه ملت در میدان جنگ اقتصادی، فرهنگی و نفوذ دشمن هستند، باید تلاش کنیم تا از این جنگ نیز همانند دفاع مقدس پیروزمندانه و سرافرازانه بیرون بیاییم.

وی افزود: این جنگ تلفات و هزینه دارد، در جنگ نظامی در دوران دفاع مقدس نیز شهید و جانباز دادیم، هزینه کردیم، شهر‌های ما ویران و زیرساخت‌های کشور توسط دشمن به نابودی کشیده شد، اما خروجی جنگ برای کشور افتخار بود، هم پیروزمندانه از میدان دفاع مقدس بیرون آمدیم و هم دستاورد‌های ارزنده‌ای به دست آوردیم که امروز شاهدش هستیم.

یک روز برای سیم خاردار نیازمند بودیم و بچه‌های بسیجی ما در سنگر‌ها با تور‌های از کار افتاده سیم خاردار درست می‌کردند، از اولیات جنگ محروم بودیم و دشمن ما را تحریم کرده بود.

دشمن در برابر پیشرفت‌های ایران عاجز مانده است

منتظری بیان کرد: امروز نظام جمهوری به برکت رهبری‌های داعیانه فرماندهی معظم کل قوا، تلاش جهادگران و حضور جوانان پرتوان در صحنه‌های مختلف علمی، دانشگاهی و صنعتی دنیا را به تحیر واداشته است.

پیشرفت‌های علمی، نظامی، موشکی و پیشرفت‌هایی که ملت در عرصه‌های مختلف داشته در حدی است که دشمن در برابر آن عاجز مانده است.

با توجه به مجموعه اطلاعات و رصد‌هایی که داریم، در سه عرصه باید مراقب باشیم و جهادگونه تلاش کنیم که یکی از این مسایل، اقتصادی است. امروز در کشور همه ما مسئول هستیم که در حوزه اقتصادی تلاش کنیم.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: در ابتدا دستگاه قضایی مسئولیت و وظیفه‌ای ندارد، اما از روزی که مقام معظم رهبری، شورای عالی اقتصاد را تشکیل دادند و تاکید فرمودند هر کجا گرهی در مسایل اقتصادی وجود دارد سران سه قوه این گره را بگشایند و اگر نیازی به حمایت من بود ورود پیدا می‌کنم، بهانه را از دست همه گرفتند. حوزه اقتصاد کشور هیچ بهانه‌ای ندارد که بگوید به دلیل مشکلات حقوقی، قضایی و یا اجرایی کار ما گیر است.

وی ادامه داد: مشکلات اجرایی را خود دستگاه‌ها باید حل و فصل کنند. برداشتن موانع ایجاد شده توسط بروکراسی‌های اداری، پیچ و خم‌ها، قوانین و مقررات دست و پاگیر و بخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌های مانع پیشرفت، به عهده خود دستگاه‌های اجرایی است که در این عرصه کندی کار می‌بینیم. انتظار ما از مسئولان دستگاه اجرایی این است که در این عرصه جهادگونه عمل کنند.

کار، عادی نیست، همان‌طور که در جنگ نظامی نمی‌توانستیم با زندگی عادی جنگ را مدیریت کنیم، امروز نیز برای جنگ اقتصادی و برداشتن معضلات اقتصادی با روش مدیریت عادی نمی‌توانیم پیروزمندانه حرکت نماییم، به تلاش جهادگونه در حوزه اجرا نیاز است.

هیچ دستگاه اقتصادی نباید به خاطر مشکلات حقوقی تعطیل باشد

منتظری با اشاره به اینکه در بخش قضایی مقام معظم رهبری تاکیده کرده و رئیس قوه قضاییه اصرار کردند، ما نیز موظفیم در راستای رونق اقتصادی و رفع مشکلات اقتصادی کشور، آنچه را در توان داریم در کنار مسئولان اجرایی به کار بگیریم، تصریح کرد: ما مکرر بیان کرده و در عمل ثابت کردیم که افراد در دستگاه قضایی باید در کنار مسئولان اجرایی تلاش کنند تا هر مشکل حقوقی و قضایی که دستگاه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی و کارخانه‌ها دارند، برطرف شود، هیچ دستگاه اقتصادی، کارخانه و مرکز تولیدی نباید به خاطر مشکلات حقوقی و قضایی تعطیل بوده یا کندی کار داشته باشد.

دادستان کل کشور اضافه کرد: دادستان‌ها و روسای دادگستری‌ها باید مشکلات حقوقی آن‌ها را برطرف کنند، البته حقوق افراد و شکایت‌کنندگان باید لحاظ شود، اما نباید کار به خاطر پرونده قضایی یا مشکل حقوقی معطل شود. در جلسات با کارآفرینان و بنگاه‌های اقتصادی بر این مساله تاکید کردیم. دادستان استان و رئیس دادگستری نیز در این حوزه تلاش خواهند کرد. دادستان وظایف و مسئولیت‌های زیادی دارد و انتظار من این است که در این حوزه تلاش کنند.

وی با بیان اینکه دادستان قاضی نشسته نیست، بلکه قاضی ایستاده است، عنوان کرد: دادستان باید در حوزه کاری خود حضور جدی داشته باشد. شب و روز و ساعت کار برای دادستان معنا ندارد، ۲۴ ساعت باید در خدمت شهروندان باشد. وظایف و مسئولیت‌های گسترده و گوناگون دادستان متوجه بقیه نیست، دادستان به عنوان مدعی عموم وظیفه و مسئولیت زیادی دارد که باید با ابزار‌های کاری تلاش کند.

لینک کوتاه : https://sirjannews.ir/?p=7531

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام های بسیار طولانی منتشر نخواهد شد.