• امروز : شنبه - ۱۲ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 2 March - 2024
9

سیب‌زمینی گران شد

  • کد خبر : 13871
  • 19 آبان 1400 - 13:29
سیب‌زمینی گران شد

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار از افزایش قیمت سیب زمینی در بازار خبر داد و گفت: با توجه به بارندگی‌ها، کشاورزان ۱۵ تا ۲۰ روز وقت دارند که سیب زمینی را به انبار بدهند، از این رو برای جلوگیری از آسیب محصول اقدام به دپو آن در انبار کردند. او با اشاره به عرضه […]

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار از افزایش قیمت سیب زمینی در بازار خبر داد و گفت: با توجه به بارندگی‌ها، کشاورزان ۱۵ تا ۲۰ روز وقت دارند که سیب زمینی را به انبار بدهند، از این رو برای جلوگیری از آسیب محصول اقدام به دپو آن در انبار کردند.

او با اشاره به عرضه روزانه ۲۰۰ تن سیب زمینی در میدان مرکزی افزود: دپو روزانه ۳۰۰ تن سیب زمینی در انبار به دلیل جلوگیری آسیب محصول علت اصلی گرانی است.

دارایی نژاد قیمت کنونی هر کیلو انار دماوند را ۱۶ تا ۲۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو انار ساوه ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، انار شیراز ۱۵ تا ۲۲ هزار تومان، پرتقال تامسون شمال ۸ تا ۱۳ هزار تومان، پرتقال ناول کوهستان ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، پرتقال کوهی جیرفت ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، خرمالو شمال ۸ تا ۱۳ هزار تومان، خرمالو شهریار ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان و کیوی ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان است.

محصولقیمت هر کیلوگرم
انار دماوند۱۶ تا ۲۵ هزار تومان
انار ساوه۱۰ تا ۱۵ هزار تومان
انار شیراز ۱۵تا ۲۲ هزار تومان
انجیر زرد۱۰ تا ۲۵ هزار تومان
انگور بی دانه قرمز۱۵ تا ۲۳ هزار تومان
انگور بی دانه سفید۱۲ تا ۱۸ هزار تومان
خرمالو شمال۸ تا ۱۳ هزار تومان
خرمالو شهریار۲۰ تا ۲۵ هزار تومان
خیار اصفهان۴ تا ۸ هزار تومان
خیار بوته ای۶ تا ۱۰ هزار تومان
خیار گلخانه۶ تا ۹ هزار تومان

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو انجیر زرد با نرخ ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان، انگور بی دانه قرمز ۱۵ تا ۲۳ هزار تومان، انگور بی دانه سفید ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان، خیار اصفهان ۴ تا ۸ هزار تومان، خیار بوته ای ۶ تا ۱۰ هزار تومان، خیار گلخانه ای ۶ تا ۹ هزار تومان، سیب لبنانی ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان، سیب لبنانی قرمز ۸ تا ۱۵ هزار تومان، لیموشیرین ۱۳ تا ۱۷ هزار تومان، نارنگی انشو ۷ تا ۱۱ هزار تومان و نارنگی تخم ژاپنی ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب سود منطقی در خرده فروشی ها عرضه می شود.

محصولقیمت هر کیلوگرم
سیب لبنانی زرد۱۰ تا ۱۸ هزار تومان
سیب لبنانی قرمز۸ تا ۱۵ هزار تومان
کیوی ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان
لیموشیرین۱۳ تا ۱۷ هزار تومان
موزهندی۲۲ هزار تومان
موزفیلپین۲۵ هزار تومان
نارنگی انشو۷ تا ۱۲ هزار تومان
نارنگی تخم ژاپنی۱۰ تا ۱۵ هزار تومان

او قیمت هر کارتن آناناس ۶ تایی تا ۹ تایی را ۶۵۰ تا ۹۰۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: هم اکنون قیمت هر کیلو موز هندی ۲۲ هزار تومان، موز اکوادور ۲۴ هزار تومان، موز فیلپین ۲۵ هزار تومان و موز پاکستانی ۱۵ هزار تومان است.هشدار به کشاورزان در خصوص صادرات ۵۰ درصدی گوجه فرنگی

دارایی نژاد با اشاره به گرانی گوجه فرنگی در بازار بیان کرد: با توجه به صادرات بیش از ۵۰ درصد گوجه فرنگی تولیدی، قیمت در بازار دستخوش نوسانانی قرار گرفت که به کشاورزان هشدار داده ایم که اولویت تامین نیاز داخل و سپس صادرات است، در غیراین صورت جلوی صادرات را می گیریم.

رئیس اتحادیه بارفروشان قیمت هر کیلو بادمجان دلمه را ۴ تا ۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو بادمجان قلمی ۶ تا ۹ هزار تومان، بادمجان گلخانه ۸ تا ۱۰ هزار تومان، پیاز شیری ۴ تا ۶ هزار تومان، پیاز قرمز ۵ تا ۶ هزار تومان، پیاز زرد ۴ تا ۶ هزار تومان، سیب زمینی نو ۴ تا ۷ هزار تومان، لوبیا سبز ۷ تا ۱۴ هزار تومان، لیموترش سنگی ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان، نارنج ۵ تا ۶ هزار تومان و شلغم ۵ تا ۶ هزار تومان است.

محصولقیمت هر کیلوگرم
بادمجان گلخانه۸ تا ۱۰ هزار تومان
بادمجان قلمی۶ تا ۹ هزار تومان
بادمجان دلمه ۴ تا ۶ هزار تومان
پیاز شیری۴ تا ۶ هزار تومان
پیاز قرمز۵ تا ۶ هزار تومان
پیاز زرد۴ تا ۶ هزار تومان
سیب زمینی۴ تا ۷ هزار تومان
شلغم۵ تا ۶ هزار تومان
فلفل تند ریز۶ تا ۱۰ هزار تومان
فلفل دلمه سبز۱۰ تا ۱۶ هزار تومان
ففل دلمه گلخانه۱۲ تا ۱۸ هزار تومان

او ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو فلفل تند ریز با نرخ ۶ تا ۱۰ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۱۰ تا ۱۶ هزار تومان، فلفل گلخانه ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان، کدو حلوایی ۴ تا ۷ هزار تومان، کلم بروکلی ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان، کاهو رسمی ۶  تا ۸ هزار تومان، کلم سفید ۵ تا ۷ هزار تومان، کلم قرمز ۸ تا ۱۰ هزار تومان و گوجه فرنگی ۷ تا ۱۰ هزار تومان در میدان مرکزی عرضه می شود.

این مقام مسئول نرخ هر کیلو سبزی خوردن را ۶ تا ۸ هزار تومان و سبزی جوررا ( پلو،آش و قورمه) ۵ تا ۷ هزار تومان اعلام کرد.

محصولقیمت هر کیلوگرم
کدو حلوایی۴ تا ۷ هزار تومان
کلم بروکلی ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان
کرفس۶ تا ۸ هزار تومان
کلم سفید۵ تا ۷ هزار تومان
کلم قرمز۸ تا ۱۰ هزار تومان
گوجه فرنگی۷ تا ۱۰ هزار تومان
لوبیا سبز۷ تا ۱۴ هزار تومان
نارنج۵ تا ۶ هزار تومان
لیموترش سنگی۱۴ تا ۱۵ هزار تومان
کاهو رسمی۶ تا ۸ هزار تومان

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی در پایان درباره آینده بازار میوه تصریح کرد: هم اکنون مشکلی در توزیع پرتقال، نارنگی و کیوی نداریم به طوری که به دلیل فراوانی بخشی از آن صادر می شود.

لینک کوتاه : https://sirjannews.ir/?p=13871

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام های بسیار طولانی منتشر نخواهد شد.