قهرمانان شطرنج سیرجان معرفی شدند

مسابقات قهرمانی شطرنج در سیرجان در دو بخش آقایان و بانوان به ایستگاه پایانی خود رسید.

مسابقات قهرمانی شطرنج که از ۲۱ فروردین در مجموعه ورزشی گل گهر سیرجان آغاز شده بود در بخش آقایان با شرکت ۴۰ بازیکن در هفت دور به روش سوییسی برگزار شد و در فاصله یک دور به پایان مسابقات آرمین ناصر علوی مدافع عنوان قهرمانی با کسب تمامی امتیازات عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

در این بخش آرمین عارفی نسب و احسان ملکوتی به ترتیب عناوین دوم و سوم را کسب کردند.

اما در بخش برترین های این رقابت‌ها محمد متین مولایی نسب عنوان برترین بازیکن زیر ۱۴ سال، امیر عباس صفاری برترین بازیکن زیر ۱۰ سال و جعفر مریدی برترین پیشکسوت مسابقات را کسب کردند.

همچنین همزمان با آقایان، بانوان سیرجانی نیز با شرکت ۱۱ شطرنج باز در هفت دور به روش سوییسی با هم به رقابت پرداختند تا در پایان دور ششم و در فاصله یک دور به پایان مسابقات، زینب مختاری نوجوان ارزنده شطرنج سیرجان توانست گوی سبقت را از دیگران برباید و با کسب صد در صد امتیازات عنوان قهرمانی بانوان شطرنج سیرجان در سال جاری را به خود اختصاص دهد و زهرا مختاری و غزل گلزاری نیز به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

این دوره از مسابقات به سرپرستی موحد صادقیان رییس هیئت شطرنج سیرجان و سرداوری و مسئولیت غلامرضا خواجویی نژاد در هر دو بخش آقایان و بانوان به میزبانی سالن شطرنج باشگاه گل‌گهر برگزار شد.

قهرمانان هر دو بخش به مسابقات قهرمانی استان که خرداد ماه سال جاری برگزار می شود، اعزام خواهند شد.