دانشگاه صنعتی سیرجان اقدام به تاسیس نیروگاه خورشیدی در محل دانشگاه صنعتی سیرجان کرد. گسترش فرهنگ سازی استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و خورشیدی در شهرستان سیرجان و دانشگاه‌ها، ایجاد بستری جهت فعالیت‌های تحقیقاتی اساتید و دانشجویان، سهیم شدن در کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی و کاهش آلاینده‌های محیطی و اهمیت اجرا مباحث پدافند غیرعامل از جمله […]

دانشگاه صنعتی سیرجان اقدام به تاسیس نیروگاه خورشیدی در محل دانشگاه صنعتی سیرجان کرد.

گسترش فرهنگ سازی استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و خورشیدی در شهرستان سیرجان و دانشگاه‌ها، ایجاد بستری جهت فعالیت‌های تحقیقاتی اساتید و دانشجویان، سهیم شدن در کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی و کاهش آلاینده‌های محیطی و اهمیت اجرا مباحث پدافند غیرعامل از جمله دلایل و اهداف ایجاد این نیروگاه در دانشگاه بوده است.

فاز مطالعاتی این نیروگاه از سال ۱۳۹۶ با مشارکت شورای راهبری مدیریت سبز در دانشگاه شروع شد و همچنین از ابتدا تاکید بر استفاده از فرصت بدست آمده در پساتحریم به منظور گسترش حضور شرکت‌های محلی و بومی در این عرصه بود.

ظرفیت نامی این نیروگاه ۲۰ کیلووات، نوع پنل ۳۰۰ وات ال جی مونوکریستال، نوع اینورتور فرونیوس و ویژگی مهم آن بازدهی بالا و عمر مفید حداقل ۲۰ سال از خصوصیات نیروگاه است.

ضمناً با فعالیت یکساله نیروگاه فتوولتاییک ۲۰ کیلوواتی در حدود ۲۵ تن در سال از تولید CO۲ (گاز گلخانه‌ای دی اکسید کربن) و همچنین سایر گاز‌های گلخانه‌ای جلوگیری می‌شود.

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید: