• امروز : دوشنبه - ۲۷ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 15 April - 2024
1

چالش شیرین اسکوچیچ!

  • کد خبر : 14540
  • 10 اردیبهشت 1401 - 9:56
چالش شیرین اسکوچیچ!

 ۶ دروازه‌بان شانس بیشتری برای قرار گرفتن در لیست نهایی اسکوچیچ برای حضور در جام‌جهانی قطر دارند.تیم ملی فوتبال ایران برای رقابت‌های جام جهانی قطر ۳ دروازه‌بان در لیست خود خواهد داشت و می‌توان گفت از همین حالا جنگ بین گلر‌های کشورمان برای جای گرفتن در لیست نهایی تیم ملی آغاز شده است. علیرضا بیرانوند، […]

 ۶ دروازه‌بان شانس بیشتری برای قرار گرفتن در لیست نهایی اسکوچیچ برای حضور در جام‌جهانی قطر دارند.
تیم ملی فوتبال ایران برای رقابت‌های جام جهانی قطر ۳ دروازه‌بان در لیست خود خواهد داشت و می‌توان گفت از همین حالا جنگ بین گلر‌های کشورمان برای جای گرفتن در لیست نهایی تیم ملی آغاز شده است. علیرضا بیرانوند، امیر عابدزاده و سیدحسین حسینی، پیام نیازمند، علیرضا حقیقی، محمدرضا اخباری و حتی حامد لک نفراتی هستند که می‎توانند در چند ماه باقیمانده تا آغاز جام جهانی با به رخ کشیدن توانایی‌های خود نامشان را در فهرست مسافران قطر جای دهند.
البته باتوجه به ترکیب تیم ملی در بازی‌های اخیر شاید تا حدود زیادی بتوان حدس زد کدام نفرات از شانس بیشتری در این بین برخوردار هستند. بعید به نظر می‌رسد دراگان اسکوچیچ در چنین شرایطی از کنار نام بیرانوند و عابدزاده به این راحتی بگذرد و عملاً باید ۲ جایگاه از این ۳ جایگاه را به این ۲ نفر اختصاص داد مگر اینکه اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ دهد تا آن‌ها را از تیم ملی دور کند.
با این حساب به نظر می‌رسد رقابت سایر مدعیان باید برای بدست آوردن تنها جایگاه باقیمانده قفس توری تیم ملی خواهد بود، یک جالی خالی و اینهمه مدعی.
در زیر به بررسی شرایط این دروازه‌بان‌ها پرداخته‌ایم که نشان می‌دهد هرکدام حدوداً تا چه میزانی شانس رسیدن به قفس توری تیم ملی را در جام جهانی قطر خواهند داشت.
*وضعیت نامشخص بیرانوند در بواویشتا
دروازه‌بان ثابت تیم ملی ایران شرایط خوبی در تیم باشگاهی خود ندارد و این روز‌ها به یک نیمکت نشین محض تبدیل شده است و به همین جهت او قصد دارد فصل آینده تیم خود را تغییر دهد تا در تیم بازی کند تا بیشتر دیده شود.
فصل منتهی به جام جهانی فصلی مهم و تأثیرگذار خواهد بود به همین دلیل بازیکنان از جمله بیرانوند که جایگاه خود در تیم ملی را به دلیل نیمکت نشینی متزلزل می‌بینند به دنبال راهکاری برای برگرداندن آب رفته به جوی و بیشتر دیده شدن هستند. بر همین اساس زمزمه‌هایی مبنی بر بازگشت بیرانوند به تیم فوتبال پرسپولیس شنیده می‌شود، اما این اتفاق به این راحتی میسر نخواهد بود.
بیرو تحت قرارداد آنتورپ بلژیک قرار دارد و اکنون به صورت قرضی در لیگ پرتغال حضور دارد. از سوی دیگر باشگاه بلژیکی به این راحتای حاضر به از دست دادن این دروازه‌بان ملی‌پوش نیست و مبلغ بالایی برای صدور رضایتنامه وی تعیین کرده است اتفاقی که بدون شک نقش زیادی در عدم بازگشت این دروازه‌بان به پرسپولس خواهد داشت. در نهایت باید دید تصمیم بیرانوند در فصل منتهی به جام جهانی چه خواهد بود؛ ماندن در اروپا یا بازگشت به ایران که شاید اولی محتمل‌تر باشد.
*روز‌های خوب بچه عقاب در پومفرادینا
امیر عابدزاده شرایط نسبتا ایده‌آلی در لیگ دو اسپانیا دارد و در بیشتر مسابقات تقریباً در ترکیب اصلی تیمش قرار می‌گیرد. پومفرادینا شرایط نسبتا خوبی در جدول دارد و گلر ایرانی این تیم هم یکی از مهره‌های موثر در ترکیب تیم اسپانیایی است. با این حال بعید به نظر می‌رسد امیر تصمیمی به جدایی از تیم خود داشته باشد.
از سوی دیگر عابدزاده با چند دیداری که در ترکب تیم ملی قرار گرفت این اعتماد به نفس را در خود می‌بیند که یکی از مسافران قطر لقب گیرد.
البته همانطور که عنوان شد شاید خیال عابدزاده و بیرانوند تا حدود زیادی از قرار گرفتن در فهرست نهایی تیم ملی راحت باشد و نبرد این دو بیشتر برای رسیدن به پیراهن شماره یک تیم ملی و حضور در ترکیب ثابت و اصلی ایران در جام جهانی باشد.
*بدترین فصل فوتبالی نیازمند
دروزاه‌بان ۲۷ ساله کشورمان در ابتدای فصل به امید پیشرفت از سپاهان به پورتیموننزه پرتغال پیوست و رویای حضور در تیم‌های بزرگتر را از این تیم کوچک پرتغالی استارت زد، اما فصل به بدترین شکل ممکن برای پیام شروع شد و روز‌های تلخ او در این تیم کماکان ادامه دارد.
این تیم در رده شانزدهم جدول هجده تیمی پرتغال قرار دارد و نکته بدتر اینجاست که نیازمند تنها ۴ بار در چارچوب دروزاه این تیم قرار گرفته است.
نیازمند در دیدار مقابل پورتو ۷ بار دروازه‌اش باز شد تا احتمالاً دیگر تا آخر فصل شانس حضور در ترکیب اصلی تیم خود را از دست بدهد. این اتفاق شاید بدترین خبر برای نیازمند در این برهه زمانی حساس باشد چراکه ممکن است شانس حضور در جام جهانی را از دست بدهد؛ هر چند این شانس هم اکنون خیلی زیاد نیست.
*حسینی در بهترین فرم
سیدحسین حسینی، سنگربان آماده این روزهای استقلال تهران در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر تنها ۷ بار دروازه‌اش باز شده و قطعاً یکی از بهترین فصل‌های فوتبالی خود را تجربه می‌کند.
حسینی که مهره تاثیرگذاری در تیم خود محسوب می‌شود، یکی از دلایل اصلی صدرنشینی استقلال در فصل جاری بوده و بار‌ها با واکنش‌های خود تیمش را نجات داده است؛ حتی خیلی‌ها شکست استقلال در جام حذفی مقابل نساجی را به دلیل غیبت او درون دروازه آبی‌پوشان می‌دانستند. 
در هر حال به نظر می‌رسد اگر اسکوچیچ بخواهد دروازه‌بانی را از لیگ داخلی انتخاب کند شانس حسینی از سایر رقیبانش بیشتر باشد؛ هر چند این موضوع هم منوط به تداوم روند موفقت آمیز این دروازه‌بان در بازی‌های باقیمانده این فصل، است.
*بازگشت حقیقی به روز‌های اوج
علیرضا حقیقی که یک فصل کابوس‌وار را در گل گهر پشت سر گذاشته بود، با حضور در نساجی مجدداً به روزهای اوج خود بازگشته است و فصل فوق العاده‌ای را در این تیم پشت سر می‌گذارد.
از جمله رکورد‌های عجیب حقیقی می‌توان به ۳۰۰ دقیقه بسته نگه داشتن دروازه‌اش مقابل استقلال تهران و ۳۶۴ دقیقه گل نخوردن در جام حذفی اشاره کرد. عملکردی که بدون شک یکی از ستون‌های اصلی قهرمانی نساجی در این جام محسوب می‌شود.
البته حقیقی باتجربه باوجود آمادگی بدنی بالا در شرایط سنی بالاتری نسبت به سایر رقبا قرار دارد و باید دید آیا در فهرست نهایی اسکوچیچ جایی خواهد داشت یا خیر.
*عملکرد سینوسی اخباری در تراکتور
کاپیتان تیم فوتبال تراکتور این روز‌ها اصلاً شرایط باثباتی ندارد و یک روز خوب و یک روز بسیار ضعیف عمل می‌کند.
محمدرضا اخباری که جزو دروازه‌بان‌های باتجربه لیگ محسوب می‌شود، اگر نتواند خود را به فرم ایده‌آل همیشگی برساند، شانس کمی برای قرار گرفتن در لیست نهایی تیم ملی دارد.
*لک و یک دنیا حاشیه و ناامیدی
حامد لک را هم می‌توان با ارفاق در این فهرست قرار داد. البته شاید تا فصل قبل او جای بهتری در این لیست داشت، اما عملکرد نامطمئن دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس و حواشی بی‌پایانش سبب شد شانسش هر روز برای رسیدن پیراهن تیم ملی کمتر از قبل شود.
*نیم فصل سرنوشت‌ساز در انتظار گلر‌های مدعی
لیست تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی قطر پس از نیم فصل فوتبالی فصل آینده اعلام می‌شود و در این بین دروازه‌بان‌ها فرصت دارند تا خود را به کادرفنی تیم ملی ثابت کنند.
از بین بیرانوند، عابدزاده، نیازمند، حسینی، اخباری و حقیقی تنها دروازه‌بان تیم نساجی است که هیچوقت در لیست اسکوچیچ نبوده، اما او هم شانس زیادی برای قرار گرفتن در فهرست نهایی تیم ملی دارد.
قطعا یکی از چالش‌های جذاب اسکوچیچ انتخاب ۳ دروازه‌بان برای قرار گرفتن در لیست نهایی جهت حضور در جام جهانی خواهد بود و باید دید از بین این ۶ گلر و سایر دروازه‌بان‌های جوان حاضر در لیگ کدام نفرات راهی قطر خواهند شد، هر چند شاید از همین حالا هم بتوان حدس زد کدامیک شانس بیشتری برای حضور در قطر خواهند داشت.

لینک کوتاه : https://sirjannews.ir/?p=14540

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام های بسیار طولانی منتشر نخواهد شد.